Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2011, 14:06

autor: Kono

Capcom ujawnia datę premiery gry Dragon's Dogma. Europejczycy pokrzywdzeni

Firma Capcom ujawniła datę premiery gry Dragon's Dogma. Produkcja pojawi się w USA 27 marca 2012 roku. Europejczycy zagrają w nią ponad miesiąc później, 1 maja. Tytuł zadebiutuje na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Firma Capcom ujawniła datę premiery Dragon’s Dogma. Tytuł będący połączeniem gatunków RPG i gier akcji zadebiutuje na PlayStation 3 i Xboksie 360 27 marca przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych. Europejczycy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo na Starym Kontynencie produkcja japońskiej firmy pojawi się dopiero 1 maja.

Capcom ujawnia datę premiery gry Dragon's Dogma. Europejczycy pokrzywdzeni - ilustracja #1

Nie wiemy, dlaczego mieszkańcy Europy będą musieli aż tak długo czekać na Dragon’s Dogma. Miesięczne opóźnienie może skłonić niektórych graczy do importu gry zza oceanu, a tym samym oznaczać potencjalne straty dla dystrybutorów. Aktualnie nie podano żadnych informacji dotyczących daty premiery w Japonii. Nie potwierdzono też pogłosek mówiących o możliwości pojawienia się gry na pecetach.

Dragon’s Dogma jest grą RPG akcji osadzoną w realiach fantasy. Jedną z głównych cech nadchodzącej produkcji studia Capcom jest to, że podczas walki możemy przywołać do trzech pomocników z innego wymiaru. Co ciekawe, będziemy mogli wzywać zarówno pomagierów znalezionych w świecie gry, jak i stworzonych przez innych graczy. Atutami produkcji będą też widowiskowe walki z ogromnymi przeciwnikami.