Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2011, 14:21

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Gears of War 3, Suikoden) 25/11/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordzie pecetowego Batman: Arkham City, nowościach w Kinect for Windows, a także wspólnej kooperacji na PC i Mac w Trine 2.

BioShock: Infinite

Zespół studia 2K Australia (wcześniej 2K Marin) dołączył do ekipy Irrational Games i pomaga jej w dewelopingu świetnie zapowiadającej się gry BioShock: Infinite, mającej zadebiutować przed końcem 2012 roku. Powtórzyła się zatem sytuacja z czasów produkcji BioShock 2. Głównym zajęciem 2K Australia pozostaje jednak deweloping nowej odsłony marki XCOM (premiera w przyszłym roku).

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Gears of War 3, Suikoden) 25/11/11 - ilustracja #1

Suikoden

Genso Suikoden: Tsumugareshi Hyakunen no Toki, nowa odsłona serii japońskich RPG, zostanie wydana w Japonii 9 lutego 2012 roku w cenie 5980 jenów (ok. 262 zł). Dwukrotnie droższa będzie edycja kolekcjonerska, m.in. ze ścieżką dźwiękową i albumem z grafikami. Przypominamy, że seria Suikoden zadebiutowała na konsoli PlayStation, a później rozwinęła się na PlayStation 2. Ostatnia pełnoprawna część, czyli Suikoden V, została wydana w 2006 roku. W 2008 roku pojawiła się też gra Suikoden Tierkreis, skierowana na Nintendo DS.

PlayStation 3/ PlayStation Vita

Kolejna aktualizacja systemu operacyjnego konsoli PlayStation 3 zostanie poświęcona Vita Remote Play – specjalnej funkcji dla PS3 i PlayStation Vita, za sprawą której na drugiej z wymienionych platform możliwe będzie granie w tytuły z tej pierwszej (bezpośredni streaming z PS3). Niestety, początkowo obraz będzie przesyłany jedynie w rozdzielczości 480x272 pikseli, czyli standardowej dla poprzednika, PSP, a następnie skalowany do natywnego dla Vity 960x544 pikseli. Dla kolejnych gier ma być jednak udostępniony streaming w 480p.

Gears of War 3

Firma Epic Games wypuściła darmowy dodatek Booster Map Pack do gry akcji Gears of War 3. W jego skład wchodzi pięć map do gry wieloosobowej – w tym dwie znane z poprzednich odsłon (Swamp, Clocktower), a także Azura, Rustlung oraz Blood Drive z Horde Command Pack. Przypominamy, że 13 grudnia premierę będzie miał pierwszy fabularny dodatek do GoW3, czyli RAAM’s Shadow.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games

Dead Island

Army Corps of Hell (PS Vita)

Asphalt Injection (PS Vita)

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Silent Hill: Book of Memories (PS Vita)

Blackwater

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

EverQuest: Veil of Alaris - trailer #1

Sonic Generations - trailer #1

Ridge Racer (PS Vita) - gameplay #1

Ridge Racer (PS Vita) - trailer #1

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 - gameplay #1

FIFA Street (2012) - Lionel Messi

Crush3D - trailer #1

ABBA You Can Dance - zwiastun na premierę

AaaaaA!!! 2 - trailer #1

Gramy w Disney Universe Gramy!