Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSV
Okładka Army Corps of Hell (PSV)
OkładkaArmy Corps of Hell (PSV)

Army Corps of Hell PSV

Army Corps of Hell to oryginalne połączenie strategii i gry zręcznościowej autorstwa studia Entersphere, założonego przez byłego prezesa koncernu Nintendo. Gra czerpie inspiracje z takich tytułów, jak Pikmin i Overlord.

Strategiczne | fantasy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Corps of Hell Premiera PSV

17grudnia2011

pudełko PL

22lutego2012

producent: Entersphere Co., Ltd. wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rozgrywka Army Corps of Hell to nieszablonowy miks gry strategicznej, logicznej i zręcznościowej. Tytuł przypomina nieco połączenie Pikmin i serii Overlord – podobnie jak w tych produkcjach, i w dziele Entersphere sterujemy bezpośrednio grupą jednostek, prowadząc je przez serię bitew. Stajemy naprzeciw nie tylko siłom Nieba, ale i Piekła. By zrealizować złowrogie plany, nasz bohater musi przede wszystkim wydostać się z miejsca, gdzie miał odbywać karę wiecznego potępienia. Wśród przeciwników rozpoznamy całą plejadę stworów wyjętych żywcem z różnych religii i mitologii.

W grze wcielamy się w młodego, ambitnego króla, który – kierowany swoją pychą – postanawia rzucić wyzwanie samemu Bogu. Formuje armię i najeżdża Niebo, ale wyprawa kończy się klęską. Wściekły Stwórca nie okazuje wobec niepokornego króla żadnej litości i strąca go w czeluście piekieł, by tam cierpiał nieskończone męki. Nie mija wiele czasu, by bohater przygotował plan zemsty. Zbiera armię 100 posłusznych mu goblinów i po raz kolejny rzuca rękawicę Niebiosom.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza Entersphere przygotowało również możliwość wspólnej zabawy ze znajomymi w trybie multiplayer. Oprawa graficzna Army Corps of Hell dopasowana jest do mrocznej fabuły tytułu – czeluście Piekieł to złowrogie, budzące grozę miejsce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Army Corps of Hell cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Wymagania wiekowe Army Corps of Hell: 12+