Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka James Bond: World of Espionage (iOS)
OkładkaJames Bond: World of Espionage (iOS)

James Bond: World of Espionage

Szpiegowska strategia online, oparta na słynnej marce filmów akcji o brytyjskim agencie specjalnym. James Bond: World of Espionage jest darmową produkcją mobilną z mikropłatnościami, opracowaną przez studio Glu Mobile.

Strategiczne | szpiegowskie | James Bond

Kolekcja gier
Obserwuj grę

James Bond: World of Espionage Premiera

1paź2015

iOS AND

producent: Glu Mobile wydawca: Glu Mobile Strona oficjalna

James Bond: World of Espionage to wydana na mobilny system AND i iOS szpiegowska strategia nastawiona na tryb multiplayer. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Glu Mobile

Fabuła

James Bond: World of Espionage nie stanowi adaptacji konkretnego filmu i zamiast tego autorzy zaczerpnęli elementy z wielu produkcji należących do tej kinowej serii. Podczas zabawy każdy z graczy wciela się w szefa odrębnej komórki szpiegowskiej i musi rywalizować z podobnymi grupami zarządzanymi przez innych użytkowników. Stawką tej wywiadowczej wojny jest oczywiście kontrola nad światem.

Mechanika

Podczas zabawy gracze muszą werbować agentów, wybierając z bogatej galerii postaci o różnych biografiach, krajach pochodzenia oraz umiejętnościach. Wszystkich tych szpiegów oczywiście można dalej szkolić, zwiększając tym samym ich statystyki. Do obowiązków gracza należy także wybieranie misji, na które wyśle swoich podopiecznych. Efektem ich skutecznego realizowania są nagrody, zarówno w postaci gotówki, jak i punktów doświadczenia oraz wzrostu pozycji w świecie.

Konieczne jest także rozwijanie samej organizacji poprzez nabywanie nowych nieruchomości, inwestowanie w budowę placówek o różnorodnym przeznaczeniu oraz prowadzenie badań nad technologiami. Te ostatnie służą głównie konstruowaniu nowych szpiegowskich gadżetów, które powierzamy potem agentom.

Tryby gry

W James Bond: World of Espionage gracz ma możliwość walki ze sztuczną inteligencją, ale sercem gry jest tryb PvP, w którym drużyny naszych szpiegów konkurują z podopiecznymi innych użytkowników. Nie zapomniano także o opcji tworzenia sojuszy (pełniących tutaj rolę gildii), a wyniki rywalizacji powoli zmieniają sytuację w całym wirtualnym świecie.

Minirecenzja James Bond: World of Espionage – reputacja agenta 007 została zszargana

PLUSY:
  1. Na upartego – duża różnorodność agentów.
MINUSY:
  1. Oklepane pomysły;
  2. Zerowy poziom trudności;
  3. Nudne misje niewymagające od gracza praktycznie żadnej interakcji;
  4. Zmarnowany potencjał marki.

Ostatnia dekada to okres renesansu popularności Jamesa Bonda, a to dzięki wyśmienitej roli Daniela Craiga. Najnowsze części to jedne z najbardziej dochodowych odsłon tego filmowego cyklu w historii, więc nic dziwnego, że deweloperzy mobilni postanowili skorzystać z popularności marki. Niestety, oferowany przez nią potencjał koncertowo zmarnowali, oferując nam kiepską i nudą grą, która nawet dla najbardziej oddanych fanów Bonda będzie ciężka do strawienia.

Pomysł opracowania sieciowej strategii traktującej o zarządzaniu agencją wywiadowczą jest świetny, ale nie znajduje on przełożenia na interesującą rozgrywkę. Mechanizmy zabawy są bowiem nudne, oklepane i zbyt łatwe. W praktyce równie dobrze mogłaby być to gra o zarządzaniu fabryką nici dentystycznych, a poziom generowanych przez wyzwania emocji były podobny.

Teoretycznie nasi podwładni udają się na ekscytujące misje. Biorą udział w wymianach ognia, kradną cenne dane i rozbijają się luksusowymi autami podczas pościgów. My jednak to wszystko oglądamy z formie komunikatów tekstowych i nie mamy żadnego wpływu na przebieg zadań, szybko więc tracimy zainteresowanie tym, co robią nasi szpiedzy.

W praktyce gra sprowadza się do klikania na przyciski i czekania. System energii jest na tyle agresywny, że bez wydawania pieniędzy często musimy robić sobie przerwy. Rozgrywka jest jednak tak nudna, że takie wymuszone pauzy sprawiają wrażenie nagrody, a nie kary. Gwoździem do trumny James Bond: World of Espionage jest fakt, że mechanizmy nie wymagają od nas niczego poza cierpliwością. Nie trzeba tworzyć planów strategicznych i podejmować ciężkich decyzji, ani głowić się nad podziałem budżetu. Wystarczy tylko czekać.

James Bond: World of Espionage to gra nudna, brzydka i prostacka, która stanowi doskonały dowód na to, że popularna licencja jest bezwartościowa, jeśli nie towarzyszy jej dobra rozgrywka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe James Bond: World of Espionage: 12+

James Bond: World of Espionage Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND