Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 września 2015, 13:29

James Bond: World of Espionage - studio Glu Mobile zapowiedziało sieciową strategię szpiegowską

Studio Glu Mobile pracuje nad opartą na filmowej licencji mobilną strategią James Bond: World of Espionage, w której gracze będą zarządzali własną agencją szpiegowską.

Przyzwyczailiśmy się już, że premierom wielu kinowych produkcji towarzyszą mobilne gry. Okazuje się, że tak będzie także w przypadku nadchodzącego filmu Spectre, będącego najnowszą odsłoną serii o najsłynniejszym z brytyjskich szpiegów. Firma Glu Mobile zapowiedziała bowiem, że pracuje nad nastawioną na tryb multiplayer strategią James Bond: World of Espionage.

Co ciekawe, gra nie będzie stanowiła adaptacji fabuły filmu. Zamiast tego każdy gracz wcieli się w szefa odrębnej komórki szpiegowskiej i będzie rywalizował z podobnymi grupami zarządzanymi przez innych użytkowników. Stawką tej wywiadowczej wojny ma być oczywiście kontrola nad światem. Autorzy zamierzają czerpać elementy z wielu kinowych przebojów z serii, więc podczas rozgrywki zmierzymy się z wieloma znanymi ze srebrnego ekranu łotrami.

Podczas zabawy gracze mają werbować agentów wybierając z bogatej galerii postaci o różnych rafiach, krajach pochodzenia oraz umiejętnościach. Wszystkich tych szpiegów oczywiście będzie można dalej szkolić, zwiększając tym samym ich statystyki. Do obowiązków gracza należeć ma także wybieranie misji, na które wyśle swoich podopiecznych. Skuteczne ich realizowanie pociągnie za sobą nagrody, zarówno w postaci gotówki, jak i punktów doświadczenia oraz wzrostu pozycji w świecie.

Konieczne będzie także rozwijanie samej organizacji poprzez nabywanie nowych nieruchomości, inwestowanie w budowę placówek o różnorodnym przeznaczeniu oraz prowadzenie badań nad technologiami. To ostatnie posłuży głównie do konstrukcji nowych szpiegowskich gadżetów, które powierzymy potem agentom.

Gracz otrzyma możliwość walki ze sztuczną inteligencją, ale sercem gry będzie tryb PvP, w którym grupy naszych szpiegów mają konkurować z podopiecznymi innych użytkowników. Nie zabraknie opcji tworzenia sojuszy, a wyniki rywalizacji mają powoli zmieniać sytuację w całym wirtualnym świecie.

James Bond: World of Espionage zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Nie podano dokładnej daty premiery, ale film Spectre trafi do kin na przełomie października i listopada tego roku, więc spodziewamy się, że wtedy też wypuszczona zostanie gra.