Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 października 2015, 13:01

autor: Jiker

Agent 007, lawina i owce - mobilne premiery tygodnia (m.in. James Bond: World of Espionage, Ski Safari 2)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym James Bond: World of Espionage, Ski Safari 2, Divide by Sheep Free i Dim Light. Rzućmy na nie okiem.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

James Bond: World of Espionage

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

Najnowszy przegląd rozpoczynamy na gorąco – premierą James Bond: World of Espionage od studia Glu Mobile. Mobilna strategia, kładąca nacisk na rozgrywkę sieciową, angażuje graczy w rolę szefów odrębnych komórek szpiegowskich i stawia przed nimi zadanie przejęcia kontroli nad światem. W osiągnięciu tego kuszącego celu przeszkadzają również znani ze srebrnego ekranu łotrzy. Wywodzą się oni nie tylko z najnowszego odcinka filmowej serii – Spectre z Danielem Craigiem – ale też z wielu poprzednich części. Podczas zabawy werbujemy agentów, szkolimy ich i wysyłamy na misje. Poza tym rozwijamy organizację, m.in. poprzez rozwój infrastruktury, nabywanie nieruchomości oraz badania nad technologiami, służącymi do konstruowania szpiegowskich gadżetów. Innych graczy możemy traktować jako rywali, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiązywać z nimi intratne sojusze.

Ski Safari 2

Android: free-to-play

Pod koniec sierpnia w App Store odbył się debiut zręcznościówki Ski Safari 2. Od dziś w produkcję studia Sleepy Z mogą także zagrać posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android. W grze zjeżdżamy na nartach w dół zbocza, uciekając przed potężną lawiną i unikając rozmaitych przeszkód. Po drodze wykonujemy triki i zbieramy znajdźki, w tym monety, służące do odblokowywania nowych gadżetów i wehikułów. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe krainy, różniące się nie tylko wyglądem, ale też występującymi na nich niebezpieczeństwami. Dla przykładu, w Jurassic Lark goni nas ogromny potok lawy, a jednym z pomocników jest mamut, z kolei na mapie Twister Canyon mamy okazję przejechać się kopalnianym wózkiem. Samą grę utrzymano w mocno humorystycznym klimacie.

Divide by Sheep Free

Android: za darmo

Użytkownicy Androida mogą od wczoraj zaopatrywać się w specjalną, darmową wersję udanej gry logicznej Divide by Sheep – debiutanckiego dzieła rosyjskich deweloperów Wiktora Sołodiłowa i Denisa Nowikowa, założycieli studia Bread Team. Robi ona użytek z nowego systemu reklam, który być może zostanie w przyszłości wprowadzony w innych grach wydawcy tinyBuild (aktualnie w katalogu m.in. Fearless Fantasy). W produkcji ratujemy biedne owce przed potężną powodzią, wywołaną przez Ponurego Żniwiarza, który zapragnął mieć własne stadko w zaświatach. W tym celu przerzucamy bezbronne zwierzęta między kolejnymi wysepkami, starając się przenieść odpowiednią ich liczbę na bezpieczne platformy. Utrudniają to pułapki (np. promienie lasera, przecinające owieczki na pół), a także inni powodzianie, w tym wygłodniałe wilki. 150 plansz zapewnia co najmniej kilka godzin zabawy na najwyższym logicznym poziomie.

Dim Light

Android: ok. 8 zł / iOS: ok. 8 zł

Na koniec chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na horror z widokiem top-down, zatytułowany Dim Light. W projekcie studia SanBea wcielamy się w pacjenta, który budzi się w ogarniętym ciemnościami szpitalu. Szybko okazuje się, że w placówce dzieje się coś niedobrego, a świadczą o tym dziesiątki tajemniczych, ewidentnie niebezpiecznych istot przemierzających bez większego celu liczne korytarze i pokoje. Celem na każdym kolejnym poziomie jest dotarcie do wyjścia. Problem w tym, że wszystkie pomieszczenia spowite są w mroku, a na naszym wyposażeniu znajduje się wyłącznie podręczna latarka.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: