Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPC
Okładka Divide by Sheep (iOS)
OkładkaDivide by Sheep (iOS)

Divide by Sheep

Oryginalna gra logiczno-zręcznościowa, przyprawiona odrobiną matematyki i czarnego humoru, stworzona przez duet deweloperów z Rosji. Zadaniem gracza jest ratowanie stad owiec przed powodzią, którą sprowadza na nie Ponury Żniwiarz.

Logiczne | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Divide by Sheep Premiera

2lip2015

PC iOS

Divide by Sheep to oryginalna gra logiczno-zręcznościowa, przyprawiona odrobiną matematyki i czarnego humoru. Za jej powstanie odpowiada duet rosyjskich deweloperów Wiktor Sołodiłow i Denis Nowikow, zaś wydawcą gry jest doświadczona ekipa tinyBuild, która wylansowała kilka udanych produkcji niezależnych, takich jak Speed Runners, Not the Robots, Spoiler Alert, Fearless Fantasy czy No Time to Explain.

Rozgrywce towarzyszy humorystyczne tło fabularne. Oto bowiem cierpiący na samotność Ponury Kosiarz zapragnął mieć w zaświatach swoje własne stadko owieczek. Ponieważ jednak jako Śmierć może on przyjaźnić się tylko z umarłymi, postanowił sprowadzić na Ziemię potężny potop, który pochłonie szereg niewinnych, wełniastych istnień. Zadaniem gracza jest przeszkodzić Kosiarzowi w jego niecnych planach i uratować tak wiele owiec, ile tylko się uda.

Rozgrywka polega na przerzucaniu tytułowych owieczek pomiędzy niewielkimi wysepkami w taki sposób, aby dotarły na czekające na nie tratwy ratunkowe. Każda z wysepek pomieścić może jednak tylko określoną liczbę zwierzaków, tak więc celem ich efektywnego wykorzystania niezbędna jest również szczypta kalkulacji. Całą zabawę utrudnia dodatkowo masa niebezpieczeństw, czyhających na bezbronne zwierzęta. Spotykamy więc m.in. promienie laserów rozcinające zwierzaki na pół, ocalałe z potopu wygłodniałe wilki, a nawet samego legendarnego Krakena. W sumie do zaliczenia mamy 120 zróżnicowanych etapów w 4 różnych światach, a poziom trudności zabawy rośnie wraz z postępami rozgrywki.

Divide by Sheep ma stosunkowo prostą oprawę graficzną i intuicyjny system sterowania, a dobrze przemyślane zagadki oraz zestaw osiągnięć do odblokowania motywują do główkowania i dalszej zabawy. Humorystyczna forma kryje jednak w sobie całkiem sporą dozę brutalności, dlatego też gra nie nadaje się raczej dla najmłodszych graczy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Divide by Sheep: 12+

Divide by Sheep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • 256 MB HDD
  • Windows 7/8
PC
iOS