Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 lipca 2015, 15:58

Divide by Sheep - makabryczna gra logiczna dostępna na Androidzie

Firma tinyBuild, wydawca gry logicznej Divide by Sheep, poinformowała, że debiutanckie dzieło rosyjskiego studia Bread Team zadebiutowało w modelu premium na smartfonach i tabletach działających na systemie Android.

Z trzytygodniowym opóźnieniem względem edycji na iOS, na smartfonach i tabletach z systemem Android zadebiutowała makabryczna gra logiczna Divide by Sheep. Debiutanckie dzieło rosyjskich deweloperów Wiktora Sołodiłowa i Denisa Nowikowa – założycieli studia Bread Team – można nabyć w Google Play za kwotę około 14 złotych.

W Divide by Sheep ratujemy biedne owce przed potężną powodzią. Kataklizm został wywołany przez Ponurego Żniwiarza, który zapragnął mieć własne stadko wełniastych stworzeń. Nie pozostaje nam nic innego, jak przeszkodzić Kosiarzowi w realizacji jego niecnych planów. Opowieść została przedstawiona w bardzo humorystycznym tonie, aczkolwiek nie brakuje w niej groteskowych motywów, nadających całości mroczny wydźwięk.

Produkcja reprezentuje gatunek matematycznych gier logicznych. Zadanie postawione przed graczem sprowadza się do przerzucania bezbronnych zwierząt między kolejnymi wysepkami i przenoszenia odpowiedniej ich liczby na bezpieczne platformy. Utrudniają to pułapki (np. promienie lasera, przecinające owieczki na pół), a także inni powodzianie, w tym wygłodniałe wilki, a nawet potężny Kraken.

120 plansz podzielonych na cztery rozdziały zapewnia kilka godzin zabawy na najwyższym logicznym poziomie. Potwierdzają to recenzenci, którzy mieli okazję przetestować edycję na iOS (średnia z ocen na poziomie 81 w serwisie Metacritic.com). Jakby tego było mało, gra prezentuje się znakomicie pod względem wizualnym.