Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lipca 2015, 14:03

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online)

Sklepy App Store, Google Play i Windows Phone Store wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje premiery zaliczyły gry takie jak Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online, Sword of Xolan, Warhammer Quest na Androida i Animal Wrestler.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store, Google Play i Windows Phone Store.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Divide by Sheep

iOS: ok. 12 zł

Dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od makabrycznej gry logicznej Divide by Sheep, autorstwa studia tinyBuild (Fearless Fantasy, Spoiler Alert). W produkcji ratujemy biedne owce przed potężną powodzią, wywołaną przez Ponurego Żniwiarza, który zapragnął mieć własne stadko w zaświatach. W tym celu przerzucamy bezbronne zwierzęta między kolejnymi wysepkami, starając się przenieść odpowiednią ich liczbę na bezpieczne platformy. Utrudniają to pułapki (np. promienie lasera, przecinające owieczki na pół), a także inni powodzianie, w tym wygłodniałe wilki. 120 plansz zapewnia kilka godzin zabawy na najwyższym logicznym poziomie. Wersja na Androida powinna zadebiutować lada dzień.

The Executive

iOS: ok. 12 zł

Autorzy szalonej zręcznościówki Pizza vs. Skeletons wprowadzili do oferty App Store kolejną zwariowaną produkcję – The Executive. W grze wcielamy się w prezesa wartej tryliony dolarów firmy wydobywczej, której siedzibę zaatakowała armia wilkołaków. Jak się okazuje, przyodzianemu w drogi garnitur biznesmenowi nieobce są wschodnie sztuki walki. Robiąc użytek z technik kung-fu odpiera inwazję, ratuje pracowników, a w szerszej perspektywie – także całe miasto. Tytuł stanowi połączenie platformówki, zręcznościówki i bijatyki, w której przedzieramy się przez kolejne poziomy oraz walczymy z pięćdziesięcioma typami przeciwników, z maksymalnie uproszczoną strategią ekonomiczną (w tym trybie zarządzamy firmą i zarabiamy kolejne miliony dolarów).

LEGO Minifigures Online

Android: ok. 23 zł - iOS: ok. 21 zł

Firma Funcom, znana choćby z Age of Conan, udostępniła mobilną odsłonę gry MMORPG LEGO Minifigures Online. Produkcja łączy typowe dla tego gatunku rozwiązania (starcia PvP, misje kooperacyjne, rozwój postaci) z możliwościach, jakie oferuje świat zbudowany z klocków LEGO. Gracze przebywający na serwerach mogą zastawiać na siebie pułapki, budować wieże strażnicze, zakładać pola minowe, wytwarzać przedmioty defensywne i ofensywne itd. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby użytkownicy ze sobą współpracowali, np. tworząc wspólnie maszyny, które przydadzą się podczas starć z bossami.

Sword of Xolan

Android: free-to-playiOS: ok. 4 zł

Nieco ponad miesiąc czekali posiadacze smartfonów i tabletów na doskonale ocenianą platformówkę fantasy Sword of Xolan. Tytuł, którego autorem jest turecki deweloper Alper Sarıkaya (w dorobku m.in. znakomita seria Manuganu), pozwala wcielić się w młodego wojownika Xolana, stawiającego czoła potężnej armii ciemności. Dwuwymiarowa, pikselartowa grafika, 30 obszernych, pełnych akcji poziomów i dopracowany system sterowania składają się na jeden z większych mobilnych hitów 2015 roku. Alper Sarıkaya  ma również w planach wydanie odsłony na urządzenia z systemem Windows Phone.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: