Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDWP
Okładka Sword Of Xolan (iOS)

Sword Of Xolan

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez Alpera Sarikaya'ę – niezależnego, tureckiego dewelopera. Gracz trafia do fantastycznej krainy, która padła ofiarą najazdu ze strony sił ciemności.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D

Okładka Sword Of Xolan (iOS)

data premiery gry:

anulowana

WP

21maj2015

iOS

1lip2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword Of Xolan to wydana na Androida dwuwymiarowa platformówka fantasy. Opracował ją turecki deweloper Alper Sarikaya i jest to produkcja premium, a więc nie posiadająca żadnych mikropłatności.

Akcja gry przenosi nas do pełnej magii krainy fantasy, która przed laty była miejscem mlekiem i miodem płynącym, ale w chwili rozpoczęcia kampanii stoi na skraju zagłady z powodu inwazji sił ciemności. My wcielamy się w tytułowego Xolana, czyli młodego wojownika, który nie spocznie, póki nie pokona armii zła. Fabuła odgrywa w tej produkcji stosunkowo niewielką rolę i stanowi raczej pretekst to zabawy.

Przygody Xolana zostały zrealizowane w formie dwuwymiarowej platformówki. Podczas zabawy eksplorujemy dużych rozmiarów poziomy, gromadzimy przedmioty, omijamy przeszkody i pułapki oraz walczymy z wrogami. Gra kładzie duży nacisk zwłaszcza na ostatni z tych elementów, a w trakcie starć możemy zmierzyć się z ponad trzydziestoma typami wrogów. Ponadto w kampanii konieczne jest pokonanie również trzech potężnych bossów.

Podczas eksploracji gromadzimy specjalne karty, które umożliwiają ulepszanie umiejętności Xolana. W sumie kampania oferuje trzydzieści poziomów, a dodatkowym urozmaiceniem jest rozsianych po nich dziewięć wyzwań czasowych. Ponadto gra oferuje duże możliwości konfiguracji sterowania oraz wsparcie dla padów.

Wszystko to zrealizowane zostało w dwuwymiarowej oprawie graficznej, która utrzymana jest w pełnej dużych pikseli stylistyce retro. Przygodom towarzyszy muzyka skomponowana przez Buraka Karakasa.

Minirecenzja Sword of Xolan – potwornie dobra platformówka akcji

PLUSY:
  1. Wciągająca platformówka akcji z porządnie zrealizowanym systemem walki;
  2. Zakładnicy w ukrytych pomieszczeniach oraz złoto poukrywane w skrzyniach i beczkach zachęcają do dokładnego przeszukiwania poziomów;
  3. Dodatkowe wyzwania, osiągnięcia, karciany system rozwoju postaci – na brak zawartości nie można narzekać;
  4. Darmowa na Androidzie i niedroga na iOS, bez systemu mikropłatności.

Sword of Xolan to dwuwymiarowa gra platformowa, których na urządzeniach mobilnych znajdziemy od groma. Produkcja jednak wyróżnia się od konkurencji przede wszystkim wysoką jakością wykonania i tym, że nie jest zwykłym klonem starych odsłon Mario, a swego rodzaju ubogim krewnym Castlevanii. Nie jest to jednak zarzut, a zaleta, gdyż produkcja stworzona przez Alpera Sarikaya to jedna z najfajniejszych tego typu gier dostępnych dla posiadaczy tabletów i smartfonów.

Historia opowiada o losach wojownika Xolana, który postawił sobie za cel walczenie ze złem wszelakim. Oczywiście bohater nie biega po Warszawie karcąc polityków, czy coś w tym rodzaju. Zamiast tego przemierza fantastyczny świat podzielony na trzydzieści poziomów, po którym pałętają się rozmaite maszkary – od yeti, przez przerośnięte komaro-muchy i zombie, po potężnych rycerzy zasłaniających się wielką tarczą.

Walka wymaga stosowania różnych taktyk. Np. wspomnianego rycerza warto przeskoczyć i wbić mu miecz w plecy, plujące ogniem żaby najlepiej zaatakować z daleka korzystając z mocy specjalnej itd. Z kolei starcia z bossami to wyższa szkoła jazdy ze względu na rozmiary przeciwników i ogromną ilość energii życiowej jaką dysponują.

Satysfakcjonujący system walki to jednak nie wszystko, gdyż rozgrywka w Sword of Xolan zachęca do dokładnego sprawdzania wszystkich poziomów. Na każdym levelu znajdziemy bowiem beczki i skrzynie ze złotem, które wydajemy na specjalne karty, ulepszające zdolności naszego podopiecznego. Dodatkowo niektóre ściany, które z pozoru wyglądają jak wszystkie inne, są tak naprawdę swego rodzaju płachtą, skrywającą pomieszczenie z uwiezionym zakładnikiem. Krótko pisząc, osoby kochające „lizać ściany” poczują się jak w domu.

Nie można także zapomnąć o prostym sterowaniu, opierającym się na wyświetlaniu na ekranie kilku wirtualnych przycisków, które w praktyce sprawdza się idealnie. Wszystko to sprawia, że Sword of Xolan jest pozycją naprawdę godną uwagi, tym bardziej, ze udostępniana jest za darmo (wersja na Androida) lub za kilka złotych na iOS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Sword Of Xolan

Wymagania wiekowe Sword Of Xolan

12+

Sword of Xolan - ratujemy świat przed potworami w nowej mobilnej perełce
Sword of Xolan - ratujemy świat przed potworami w nowej mobilnej perełce

wiadomość6 lipca 2015

Do dzisiejszej mobilnej perełki wybraliśmy świetną platformówkę akcji Sword of Xolan, która kilka tygodni temu ukazała się w App Store, a od niedawna dostępna jest także na Androidzie.

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online)

wiadomość3 lipca 2015

Sklepy App Store, Google Play i Windows Phone Store wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje premiery zaliczyły gry takie jak Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online, Sword of Xolan, Warhammer Quest na Androida i Animal Wrestler.

Sword Of Xolan - oldskulowa platformówka fantasy zmierza na urządzenia mobilne
Sword Of Xolan - oldskulowa platformówka fantasy zmierza na urządzenia mobilne

wiadomość10 maja 2015

Deweloper Alper Sarıkaya zapowiedział, że dwuwymiarowa platfomówka fantasy Sword Of Xolan trafi do sprzedaży na iOS 21 maja. W późniejszym terminie ukażą się wersja na systemy Android i Windows Phone.

iOS
AND
WP