Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2016, 09:31

autor: Jiker

Promocje mobilne na majówkę (Star Wars: KOTOR, Warhammer Quest, LEGO Star Wars)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Star Wars: Knights of the Old Republic, Aralon: Forge and Flame, Warhammer Quest, Lifeline, LEGO Star Wars: The Complete Saga, Galaxy Trucker i Heroes of Steel.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Star Wars: Knights of the Old Republic

Android: ok. 14 zł / iOS: ok. 13 zł

Pierwszej od roku przeceny – i to od razu 70-procentowej – doczekała się mobilna odsłona gry Star Wars: Knights of the Old Republic. Dzieło studia BioWare jest pierwszym RPG-iem osadzonym w realiach Gwiezdnych wojen. Jednocześnie dzierży ono miano jednej z najlepszych gier fabularnych w historii elektronicznej rozrywki. Akcja tytułu rozgrywa w odległej przeszłości, ukazując czasy konfliktu, jaki miał miejsce między Imperium Sithów a Republiką wspieraną przez Rycerzy Jedi. Warto zauważyć, że tytuł w dalszym ciągu robi bardzo dobre wrażenie pod kątem wizualnym.

Aralon: Forge and Flame

Android: ok. 5 zł

Z kolei premierową obniżką ceny na platformie Google Play objęta została gra Aralon: Forge and Flame, czyli mobilny cRPG utrzymany w iście pecetowym stylu. Kontynuacja Aralon: Sword and Shadow została zaprojektowana z nie lada rozmachem – grafika wykonana została w pełnym detali 3D, a wirtualny świat składa się z trzech potężnych kontynentów, wypełnionych różnorodnymi lokacjami, które można oglądać z perspektywy trzecio- lub pierwszoosobowej. Twórcy przygotowali obszerną, wielogodzinną kampanię oraz dziesiątki opcjonalnych zadań pobocznych.

Warhammer Quest

Android: ok. 6 zł

Solidnej, 75-procentowej przeceny doczekała się androidowa wersja gry Warhammer Quest. Produkcja studia Rodeo Games stanowi adaptację popularnej planszówki i stawia przed graczem zadanie przejęcia kontroli nad czteroosobowym oddziałem, penetrującym mroczne podziemia. Tytuł łączy eksplorację w czasie rzeczywistym z walką w systemie turowym i robi to naprawdę dobrze, a przy tym efektownie pod kątem wizualnym.

LEGO Star Wars: The Complete Saga

Android: ok. 5 zł

Za niecałe 5 złotych kupicie obecnie LEGO Star Wars: The Complete Saga, czyli pakiet przygodowych gier akcji przerabiający na stylistykę Lego wszystkie sześć odsłon filmowej sagi Gwiezdne wojny. Tradycyjnie dla studia Traveller’s Tales mechanika zabawy została tu oparta głównie na walce z hordami przeciwników, którą urozmaicają sekcje platformówkowe i logiczne. Zabawę czyni ciekawszą także potężna galeria ponad stu postaci, z których każda posiada unikalne umiejętności. Ponadto autorzy zadbali o spory zestaw mini gierek i specjalnych trybów rozgrywki.

Galaxy Trucker

Android: ok. 13 zł / iOS (iPad): ok. 13 zł, iOS (iPhone): ok. 13 zł / WP: 13 zł

Dużo taniej kupicie mobilną adaptację jednej z ciekawszych gier planszowych ostatnich lat – Galaxy Trucker autorstwa czeskiego projektanta Vlaada Chvatila. Przejmujemy w niej kontrolę nad statkami kosmicznymi złożonymi z części służących do budowy sieci kanalizacyjnych i komunalnych falowców na mniej rozwiniętych planetach Galaktyki. Zabawę rozpoczynamy od poskładania własnej jednostki, co odbywa się w warunkach ogólnego chaosu. Kolejnym krokiem jest podróż, którą przerywają dziesiątki zdarzeń losowych. Celem jest jak najszybsze dotarcie do celu i maksymalizacja zysków. Produkcja oferuje nieliniową, bardzo obszerną kampanię solową oraz opcję wieloosobową, stanowiącą główne danie.

Wyprzedaż gier z serii Lifeline (Android)

Studio 3 Minute Games przygotowało kolejną wyprzedaż gier z serii Lifeline. Mamy tu do czynienia z nietypowymi grami narracyjnymi, oferującymi dużą ilość wyborów moralnych. W Lifeline i Lifeline: Silent Night pomagamy Taylorowi, astronaucie, który rozbił się na nieznanym globie i walczy o przetrwanie. Z kolei w Lifeline 2 jesteśmy oparciem dla Afriki, pragnącej pomścić rodziców i uratować zaginionego brata. Co ciekawe, kolejne wiadomości od bohaterów przychodzą do nas w formie powiadomień push w różnych porach dnia i nocy.

Battlestation: Harbinger

Android: 9,99 zł / iOS: ok. 8,50 zł

Za połowę dotychczasowej ceny kupicie teraz kosmiczną strategię Battlestation: Harbinger. Na przełomie 2015 i 2016 roku produkcja doczekała się sporej, darmowej aktualizacji (tzw. Extended Edition), która znacznie rozbudowała zawartość tej pięknie rozpikselowanej gry, łączącej w sobie elementy FTL czy Out There. W Battlestation: Harbinger wcielamy się w dowódcę jednej z najlepszych ziemskich jednostek kosmicznych i bierzemy udział w zakrojonej na szeroką skalę eksploracji proceduralnie generowanego wszechświata. Bogate uniwersum, zamieszkałe przez trzy konkurujące ze sobą gatunki, chyli się ku upadkowi i tylko my możemy je uratować – m.in. poprzez udział w efektownych bitwach i wykonywanie rozmaitych misji.

Heroes of Steel

Android: ok. 9 zł

Heroes of Steel to jeden bardziej udanych taktycznych RPG-ów z turowym systemem walki, przeznaczonych na urządzenia mobilne. Produkcja studia Trese Brothers została utrzymana w klimacie postapokaliptycznego fantasy i pozwala wcielić się w niedobitków, starających się powstrzymać ojcobójczych bogów przed wytępieniem całego gatunku ludzkiego. Zabawa sprowadza się do eksplorowania świata, realizowania zadań oraz toczenia potyczek. Mechanizmy bitewne są rozbudowane, a wrogowie dobrze wykorzystują swoje możliwości, wiec osiąganie zwycięstw nie jest łatwe.

Flight Unlimited 2K16

iOS: za darmo

Flight Unlimited 2K16, który przez kilkadziesiąt najbliższych godzin można pobrać za darmo, to zdecydowanie najbardziej zaawansowany graficznie symulator lotniczy dostępny na urządzeniach mobilnych. Wolumetryczne chmury, cykl dobowy, zmienne warunki atmosferyczne, dokładnie odwzorowane kokpity 13 maszyn i szczegółowo odtworzony teren Zachodniego Wybrzeża USA (500 mil kwadratowych) robią niemałe wrażenie. Tytuł oferuje przy tym obszerną kampanię i pozwala przetestować swoje umiejętności pilotażu.

Alto's Adventure

iOS: ok. 4 zł

Alto's Adventure to piękna wizualnie zręcznościówka typu endless runner, w której przejmujemy kontrolę nad pasterzem-snowboardzistą. Celem rozgrywki jest odnalezienie rozpierzchniętych po okolicy lam. Realizację zadania utrudniają przeszkody terenowe – skały i rozpadliny. Zabawę uprzyjemnia prosty system trików, a także znakomita warstwa audiowizualna.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Hitman GO i Draw a Stickman: EPIC 2

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym razem mamy dla Was następujące propozycje: przygodową grę akcji Draw a Stickman: EPIC 2, turową łamigłówkę z Agentem 47 Hitman GO oraz platformówkę typu runner Lamphead. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: