Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2016, 11:23

autor: Jiker

Angry Birds Action! - quasi-pinballowy prequel filmu Angry Birds debiutuje na rynku

Użytkownicy Androida i iOS-a mogą już zagrać w pełną wersję Angry Birds Action! - mocno nietypowej odsłony serii, łączącej kluczowe elementy marki z... pinballem. Tytuł jest prequelem w stosunku do filmu kinowego The Angry Birds Movie, którego polska premiera zaplanowana została na 27 maja tego roku.

Na światowym rynku zadebiutowała nowa część Wściekłych Ptaków – Angry Birds Action!. Mamy tu do czynienia z kolejną niekonwencjonalną odsłoną cyklu, tym razem dodatkowo powiązaną z nadciągającym animowanym filmem fabularnym (Angry Birds Film trafi do polskim kin 27 maja). Produkcja studia Rovio została wydana na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Angry Birds Action! stanowi ciekawe połączenie kluczowych elementów wcześniejszych części serii z pinballem. Na każdym poziomie należy doprowadzić bohatera do jaj i tym samym je uratować. Sterowanie postacią przypomina poprzednie odsłony, ale tym razem zmagania odbywają się w całości na powierzchni ziemi. Użytkownik określa kierunek ruchu i siłę, a następnie wystrzeliwuje Wściekłego Ptaka, który ślizga się po gruncie aż do celu. Celem zabawy jest uratowanie wszystkich jaj na planszy z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby ruchów. Gracz musi zatem umiejętnie korzystać z rykoszetów, znajdziek (np. dodatkowych wystrzałów), zdolności, jakimi dysponują ptaszyska, a także obiektów znajdujących się na mapie.

Angry Birds Action! nie jest grową adaptacją nadciągającego obrazu kinowego, a raczej czymś w rodzaju prequela. Produkcja wprowadza nas w filmowe realia, robiąc to jednak w sposób bardzo subtelny – fabuły tu tyle, co kot napłakał. Na szczęście, nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z zabawy, a to z uwagi na dopracowaną mechanikę rozgrywki. Z Angry Birds Film grę łączy jeszcze jeden ciekawy zabieg.

Mianowicie, aby zobaczyć sceny, których emisja zaplanowana jest po creditsach, trzeba będzie trzymać w pogotowiu smartfon lub tablet z zainstalowaną grą Angry Birds Action!. W momencie, gdy na ekranie kinowym pojawią się końcowe napisy, urządzenie odbierze zakodowany sygnał i uruchomi bonusowy materiał na wyświetlaczu. Jednocześnie w ten sam sposób odblokowany zostanie drugi obszar w grze – Piggy Island. To jednak nie wszystkie atrakcje, gdyż Rovio wspólnie z partnerami (m.in. McDonalds, H&M, Lego, Toys"R"Us) przygotowało miliard kodów AR (tzw. BirdCode’ów), których zeskanowanie odblokowuje dostęp do rozmaitych mini-gier w rozszerzonej rzeczywistości, powiązanych z Angry Birds Action! oraz nadciągającym filmem.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Action!

Angry Birds Action!