Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2014, 16:27

autor: Góral

Warhammer Quest - turowa strategia RPG ukaże się 7 stycznia 2015 roku

Studio Rodeo Games postanowiło przenieść Warhammer Quest z urządzeń mobilnych na komputery osobiste. Nowa wersja tytułu opartego na słynnej grze stołowej ukaże się w sklepie Steam 7 stycznia 2015 roku w cenie 14,99 euro.

Warhammer Quest w skrócie:
  • Gatunek: turowa strategia RPG
  • Deweloper: Rodeo Games
  • Platformy sprzętowe: iOS i PC
  • Data premiery: 30 maja 2013 roku (iOS), 7 stycznia 2015 roku ( PC)

Studio Rodeo Games postanowiło przenieść na komputery osobiste grę Warhammer Quest znaną z urządzeń mobilnych (od dłuższego czasu można nabyć wersję iOS za 4,49 euro, czyli około 19 zł). Produkcja ukaże się w sklepie Steam 7 stycznia 2015 roku w cenie 14,99 euro (obecnie można ją kupić w ramach pre-orderów za 11,99 euro – około 50 zł). W przedsprzedaży znajduje się także edycja Quest Deluxe (22,39 euro – około 93 zł), która zawiera siedmiu dodatkowych bohaterów, pięć kolejnych broni oraz zestaw przeciwników Skeletons & Necromancers. Wszystkie te elementy będą mogli kupić także posiadacze „podstawki”.

Warhammer Quest - turowa strategia RPG ukaże się 7 stycznia 2015 roku - ilustracja #1

Produkcja jest adaptacją gry stołowej Warhammer Quest wypuszczonej przez Games Workshop w 1995 roku. Tytuł reprezentuje gatunek turowych strategii z elementami RPG, w których kierujemy drużyną bohaterów eksplorujących niebezpieczne, losowo generowane podziemia. Podczas zabawy staniemy do walki z szeregiem rozmaitych przeciwników (orkowie, trolle i gobliny itd.), których ograbimy z łupów, w tym z nowych narzędzi mordu, zbroi i artefaktów. W związku z tym nie zabraknie również systemu rozwoju, dzięki czemu z czasem postacie zyskają nowe zdolności, nauczą się kolejnych czarów i wykorzystają potężniejsze bronie. Wszystko to uzupełniane będzie przez niezbyt porywającą oprawę graficzną, która do działania wymagać ma komputera o następujących podzespołach:

  • Procesor: Dual Core, Intel Core i5 lub lepszy;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Karta grafiki: GeForce seria 8;
  • Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy.

Warhammer Quest zostanie wypuszczone na PC-tach przez niewielką firmę Chilled Mouse, powstałą z inicjatywy Iana Baverstocka i Jonathana Newtha, którzy wcześniej założyli Kuju Entertainment. Będzie to pierwszy projekt ze stajni nowego wydawcy, który skupiać ma się na pomaganiu niezależnym deweloperom.

Warhammer Quest to adaptacja gry stołowej o tym samym tytule. - Warhammer Quest - turowa strategia RPG ukaże się 7 stycznia 2015 roku - wiadomość - 2014-12-15
Warhammer Quest to adaptacja gry stołowej o tym samym tytule.
Warhammer Quest ukazało się w App Store w 2013 roku. - Warhammer Quest - turowa strategia RPG ukaże się 7 stycznia 2015 roku - wiadomość - 2014-12-15
Warhammer Quest ukazało się w App Store w 2013 roku.