Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2014, 13:40

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress

Do Polski zima jeszcze nie dotarła, ale dziś w najlepszych minecraftowych projektach i tak prezentujemy trzy zimowe mapy - Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress.

W dzisiejszym odcinku najlepszych minecraftowych projektów postanowiliśmy wyjść naprzeciw zimie, która co roku zaskakuje drogowców, ale nie fanów Minecrafta. Być może za oknami nie ma jeszcze zbyt dużo śniegu, jednak nie brakuje go w klockowym świecie, co zobaczycie na trzech przykładach - Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress.

Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #1

Winter Lands

Pierwszym w kolejności projektem jest po prostu zimowa ziemia. Niby nic szczególnego, bo lokacja składa się głównie z gór i drzew, jednak finalny efekt budzi podziw rozmiarem oraz samym wykonaniem. Chyba nie byłoby większych problemów z przerobieniem poniższych screenów na widokówki. Więcej grafik, jak i samą mapę, znajdziecie w tym miejscu.

Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #2
Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #3
Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #4
Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #5

Ferlania Winter

Ferlania Winter to mityczna kraina stworzona przez trzyosobową ekipę (Nexufize, Girix, Botanic) wspomaganą przez kilka innych osób. To, co obejrzycie na poniższym zwiastunie nie jest jeszcze ogólnodostępną mapą, więc na razie pozostaje nam jedynie delektowanie się widokami. Twórcy zapewniają jednak, że wkrótce udostępnią projekt wszystkim zainteresowanym. Najlepiej więc zaglądać od czasu do czasu w to miejsce, by sprawdzić, czy mapę Ferlania Winter można już zassać na dysk twardy.

Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #6
Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #7
Najlepsze minecraftowe projekty – Winter Lands, Ferlania Winter i Winter Fortress - ilustracja #8

Winter Fortress

Trzecim i ostatnim zimowym projektem jest Winter Fortress, czyli po naszemu Zimowa Twierdza. Mapa została stworzona przez dwadzieścia osób zrzeszonych pod banderami TheBiscuitFoundation oraz TeamVareide. Oprócz samej fortecy, w lokacji znajduje się także niewielka wioska oraz port, w którym można zacumować swoim okrętem. Wszystko to uzupełniają ciepłe barwy otoczenia, dzięki czemu zima nie wydaje się taka szara i ponura jak zazwyczaj.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.