Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2014, 17:33

autor: Góral

Hatred - kontrowersyjna strzelanka zbiera głosy na Steam Greenlight [news zaktualizowany]

Brutalna polska strzelanka Hatred od studia Destructive Creations trafiła na Steam Greenlight. Twórcy potrzebują głosów zainteresowanych osób, by dostać się na łamy największego sklepu cyfrowej dystrybucji. Przy okazji opublikowano także krótką zajawkę produkcji.

Hatred nie zabawiło zbyt długo na Steam Greenlight. Firma Valve nie ma bowiem zamiaru pozwolić polskiej produkcji na debiut w sklepie Steam, w związku z czym zakończyła głosowanie.

Hatred w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka z widokiem izometrycznym
  • Deweloper: Destructive Creations
  • Technologia: Unreal Engine 4
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 2015 rok

Hatred, kontrowersyjna produkcja polskiego studia Destructive Creations, trafiła na Steam Greenlight, gdzie walczy o dostanie się na łamy największego sklepu cyfrowej dystrybucji. Jeżeli chcecie zobaczyć projekt na platformie firmy Valve, to swój głos oddacie w tym miejscu. Przy okazji deweloperzy opublikowali krótką zajawkę Call To Arms - do obejrzenia powyżej. Premiera tytułu na komputerach osobistych ma odbyć się w drugiej połowie 2015 roku.

Przypominam, że w Hatred wcielimy się w bezwzględnego zabójcę, który postanowił wyładować swoje nerwy, wyruszając na miasto z karabinem w dłoniach. Produkcja została zapowiedziana w październiku bieżącego roku, wywołując wśród społeczności graczy (i nie tylko) małą burzę. Wszystko przez bezpardonowe podejście do przemocy. Dość szybko jednak okazało się, że deweloperzy nie przekroczą pewnych granic i w grze nie będziemy zabijać dzieci oraz zwierząt.

„W przypadku zwierząt wiąże się to z naszymi siłami przerobowymi, bo sam pomysł nie jest niczym nadzwyczajnym – robisz to przecież we wszystkich grach Ubisoftu. Stworzenie modeli zwierząt, zaprogramowanie ich inteligencji – na to wszystko trzeba czasu, a szczerze, my go nie mamy, poza tym nie uważamy, że jest to w Hatred w ogóle potrzebne. W przypadku dzieci kwestia jest inna – nawet ja mam jakieś granice. Można powiedzieć, że nie ma ludzi stuprocentowo niewinnych, ale akurat dzieciaki są niewinne, bo nikomu krzywdy nie zrobiły” – stwierdził w naszym wywiadzie Jarosław Zieliński, szef studia Destructive Creations.

O pozostałych szczegółach przeczytacie w podlinkowanym niżej artykule oraz zapowiedzi.