Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Firma Activision oficjalnie zapowiada GoldenEye 007: Reloaded na PS3 i X360

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała kolejne wznowienie gry GoldenEye 007, wydanej w zeszłym roku na Wii. Remake o podtytule Reloaded ukaże się na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Firma Activision zapowiedziała na imprezie Comic-Con 2011 w San Diego grę GoldenEye 007: Reloaded. Jest to remake strzelaniny wydanej pod koniec zeszłego roku na Wii, która z kolei była odświeżoną edycją oryginału znanego posiadaczom Nintendo 64. Tym samym potwierdziły się wczorajsze doniesienia na ten temat.

Firma Activision oficjalnie zapowiada GoldenEye 007: Reloaded na PS3 i X360 - ilustracja #1

GoldenEye 007: Reloaded przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W stosunku do pierwowzoru na Wii, tytuł dostanie poprawioną oprawę graficzną działającą w rozdzielczości HD i 60 klatkach na sekundę. Jego dewelopingiem zajmie się studio Eurocom, odpowiedzialne także za edycję na konsolę Nintendo.

Zmiany nie ograniczą się jedynie do polepszenia jakości grafiki. Doskonale znana kampania dla jednego gracza zostanie wzbogacona o dodatkowy tryb MI6 Ops Missions. Będzie to zestaw oddzielnych, niepowiązanych ze sobą fabularnie misji, w których zwiedzimy lokacje przeniesione z głównej przygody. Zadania zostaną podzielone na cztery rodzaje: Assault, Elimination, Stealth oraz Defense. Całość bardzo mocno przypomina znany z Call of Duty: Modern Warfare 2 tryb Spec Ops.

Firma Activision oficjalnie zapowiada GoldenEye 007: Reloaded na PS3 i X360 - ilustracja #2

Oczywiście nie zabraknie rozbudowanego trybu multiplayer, z którego w głównej mierze zasłynął pierwowzór wydany na N64. W rozgrywkach wieloosobowych będzie mogło wziąć udział maksymalnie 16 graczy – dwa razy więcej niż w wersji na Wii. Firma Activision twierdzi, że w grze znajdziemy więcej map, broni, postaci i opcji zabawy, niż w jakiejkolwiek innej odsłonie GoldenEye. Nie ujawniono jednak konkretnych liczb.

Zabrakło informacji czy znane z Wii areny zostaną odpowiednio rozbudowane, w związku z zapowiedzią większej liczby graczy. Przyzwyczajeni do atutów Xbox Live i PlayStation Network możemy spodziewać się obsługi matchmakingu, list rankingowych i obszerniejszych statystyk. Dla tradycjonalistów przygotowano multiplayer na podzielonym ekranie dla maksymalnie 4 osób.

Firma Activision oficjalnie zapowiada GoldenEye 007: Reloaded na PS3 i X360 - ilustracja #3

Wersja na PlayStation 3 dodatkowo zaoferuje sterowanie przy użyciu PlayStation Move, opcjonalnie wzbogaconego o Sharp Shootera. Oczywiście bez problemu całą grę ukończymy także z padem w rękach. Póki co, nie potwierdzono obsługi Kinecta, ale też trudno sobie wyobrazić komfortową zabawę z wykorzystaniem kontrolera Microsoftu.

GoldenEye 007: Reloaded zadebiutuje jesienią bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Amerykański sklep internetowy GameStop ustalił cenę produktu na poziomie 59,99 dolarów. Oznacza to, że tytuł będzie sprzedawany za wartość pełnoprawnej nowości. Twórcy udostępnili zwiastun swojego dzieła, który możecie oglądać poniżej.

Przy okazji firma Activision zaprzeczyła pogłoskom, jakoby studio Raven Software zajmowało się jakąkolwiek grą z Bondem w roli głównej. James Steer w wywiadzie dla serwisu Eurogamer zdradził, że jedynym deweloperem odpowiedzialnym obecnie za przygody Agenta 007 jest studio Eurocom.