Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 11:25

autor: Sarge

Nowe informacje na temat Battleloga i filmy z trybu multiplayer w Battlefield 3

Twórcy Battlefielda 3 przedstawili nowe szczegóły na temat dedykowanej tej produkcji platformy społecznościowej Battlelog. Poza tym, do sieci wyciekły filmy ukazujące rozgrywkę w trybie multiplayer.

Firma EA DICE ujawniła nowe szczegóły na temat Battlelog – darmowej platformy społecznościowej dla fanów Battlefielda 3, o której pisaliśmy kilka dni temu. Oprócz tego w sieci pojawiły się filmy prezentujące tryb multiplayer w wersji alfa.

Fredrick Loving (jeden z producentów Battleloga) wyjaśnił na łamach oficjalnego bloga Battlefielda, na czym polegać będzie działanie Battlefeed – jednej z najważniejszych funkcji usługi. To tak naprawdę główne okno Battleloga, pokazujące w czasie rzeczywistym aktualne wydarzenia rozgrywające się w grze. Dzięki tej opcji będziemy na bieżąco sprawdzać, co w danym momencie robią nasi znajomi.

Całość ma być doskonałym bodźcem motywującym do rywalizacji z innymi graczami. Zobaczymy w tym miejscu, jakie nagrody lub bronie zdobywają i do jakiej rangi awansują. Jeśli ktoś akurat rozgrywa mecz na jednej z naszych ulubionych map, możemy do niego dołączyć. Każde wydarzenie skomentujemy, a także podzielimy się z innymi osiągnięciami.

Oprócz tego nie zabraknie oczywiście szeregu innych funkcjonalności, o których pisaliśmy w poprzedniej wiadomości. Pojawi się zatem rozbudowana strona ze statystykami, śledząca każdy wystrzelony nabój czy liczbę potrzebnych punktów doświadczenia do osiągnięcia wyższego poziomu. Całość zostanie wzbogacona o możliwość kontaktowania się z innymi, a wszystko to zupełnie za darmo.

W międzyczasie do sieci wyciekły filmy prezentujące rozgrywkę w trybie multiplayer (wersja alfa), które możecie oglądać w tej wiadomości – więcej pojawia się na bieżąco na łamach serwisu YouTube. Wielbiciele wieloosobowych zmagań mogą zacząć zacierać ręce, bo twórcy już rozsyłają maile do nabywców limitowanej edycji Medal of Honor, która uprawnia do wzięcia udziału we wrześniowych beta testach. W zaproszeniu deweloper informuje o zarezerwowaniu dla takiej osoby miejsca w tym przedsięwzięciu. Szczegóły na jego temat mają zostać przedstawione wkrótce.

Battlefield 3 ukaże się na amerykańskim rynku 25 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej. W trybie multiplayer w potyczkach wezmą udział 64 osoby na PC i 24 na konsolach.