Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 10:30

autor: Kono

Relic Entertainment o trybie wieloosobowym w Warhammer 40,000: Space Marine

Zespół Relic Entertainment postanowił podzielić się szczegółami dotyczącymi trybu wieloosobowego w Warhammer 40,000: Space Marine.Twórcy opowiedzieli o mapach, klasach postaci i rodzajach rozgrywki.

Zespół deweloperski Relic Entertainment ujawnił szczegóły dotyczące trybu wieloosobowego gry Warhammer 40,000: Space Marine. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o mapach, rodzajach rozgrywki oraz klasach postaci, które pojawią się w tej strzelance TPP.

Potyczki będą rozgrywane w drużynach liczących po osiem osób, a początkowo do dyspozycji graczy oddane zostanie pięć map. Twórcy już teraz zapowiadają, że nowe lokacje zostaną dodane po premierze. Wstępnie gracze otrzymają dwa tryby rozgrywki wieloosobowej. Pierwszy, nazwany Annihilation, to typowy deathmatch. Zadaniem graczy będzie zabicie jak największej liczny przeciwników. Drugi, nieco bardziej wymagający tryb to Seize the Ground. Nadrzędnym celem zawodników będzie w nim zdobywanie kluczowych punktów na mapie i kontrolowanie ich.

Relic Entertainment o trybie wieloosobowym w Warhammer 40,000: Space Marine - ilustracja #1

W Warhammer 40,000: Space Marine otrzymamy do wyboru dwie frakcje: Space Marines i Chaos Marines. Będzie to jednak podział symboliczny, bo możliwości reprezentantów obu grup będą do siebie bardzo zbliżone. Gracze będą mogli wybrać jedną z trzech klas. Podstawową jest Tactical – uniwersalny wojownik, który może walczyć zarówno na daleki, jak i krótki dystans. W miarę zdobywania punktów doświadczenia otrzymamy możliwość wybrania pozostałych dwóch rodzajów marines. Pierwszym z nich będzie Devastator, czyli ciężko opancerzony wojownik specjalizujący się w walce na odległość. Co ciekawe, ma on być całkowitym przeciwieństwem trzeciej z klas, czyli Assault Marine, którego cechuje duża mobilność i zamiłowanie do walki na krótki dystans.

W trybie wieloosobowym czekają na nas dwie niezależne ścieżki rozwoju. Pierwsza z nich to klasyczne zdobywanie punktów doświadczenia i kolejnych poziomów, których w sumie będzie 41. Druga jest związana z różnorodnymi wyzwaniami, które mają być powiązane z praktycznie każdym aspektem rozgrywki. Po spełnieniu wymagań gracz będzie otrzymywać dodatki do broni lub fragmenty zbroi.

Twórcy chwalą się ogromnymi możliwościami zmiany wyglądu bohatera. Według zapewnień, gracze będą mogli przystroić postać na 1,8 miliarda sposobów. Warto zaznaczyć, że autorzy chcą w kilku aspektach nawiązać do gier typu Quake III: Arena i Unreal Tournament. Oznacza to, że walki będą trwać dłużej, a kosmiczni komandosi nie zginą po kilku strzałach.

Warhammer 40,000: Space Marine pojawi się na PlayStation 3, Xboksie 360 i pecetach 9 września bieżącego roku. Wydawcą gry w Polsce jest firma CD Projekt. Tytuł można zamawiać w Sklepie GRY-OnLine, gdzie edycja konsolowa kosztuje 179,90 zł, a pecetowa 99,90 zł.

Jeśli chcecie poczytać więcej na temat trybu multiplayer w najnowszej grze Relic Entertainment to polecamy Waszej uwadze naszą relację z Londynu: