Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 10:20

autor: Adrian Werner

Nowa gra twórców serii Call of Duty nie później niż w 2014 roku? [news zaktualizowany]

Mamy złe wieści dla graczy czekających na pierwszą grę Respawn Entertainment, czyli studia założonego przez twórców serii Call of Duty. Jeden z zatrudnionych tam ludzi zdradził, że debiutancka produkcja tego zespołu zostanie wydana dopiero w 2015 roku.

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń zeszłego roku w naszej branży był masowy exodus pracowników z odpowiedzialnego ze serię Call of Duty studia Infinity Ward. Następnie ludzie ci założyli nową firmę, którą nazwali Respawn Entertainment. Biorąc pod uwagę talent osób zatrudnionych w tym zespole nie dziwi to, że z ich kolejnym projektem wiązane są ogromne nadzieje. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość. Na odbywającej się właśnie w brytyjskim mieście Brighton konferencji Develop ujawniono bowiem, że premiera gry nastąpi dopiero w 2015 roku.

Nowa gra twórców serii Call of Duty nie później niż w 2014 roku? [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Ten rozmazany obrazek to jedyny wypuszczony do tej pory materiał graficzny z projektu Respawn.

Ta niezbyt przyjemna nowina przekazana została ustami Iaina McCaiga, który w Respawn odpowiedzialny jest za tworzenie grafik koncepcyjnych. Artysta ten poprzednio zajmował się projektami postaci do trzech ostatnich gier o przygodach Jamesa Bonda. Przede wszystkim znany jest jednak z prac nad trzema pierwszymi epizodami filmowych Gwiezdnych Wojen. To właśnie McCaig odpowiada za wygląd Dartha Maula oraz królowej Amidali.

Na razie nasza wiedza na temat nowej produkcji ojców Call of Duty jest wyjątkowa skromna. Na tegorocznym E3 zdradzono jedynie, że projekt będzie strzelanką i osadzony zostanie w realiach science-fiction. Ponadto, kilka dni temu ujawniono, że do zespołu dołączył Matt Codd, czyli artysta, który wcześniej współtworzył sferę wizualną takich filmów jak 12 Małp czy Faceci w Czerni.

Wieść, że premiera pierwszego projektu Respawn nastąpi dopiero za cztery lata bez wątpienia jest rozczarowująca. Olbrzymie pokłady talentu jakim dysponują pracujący tam ludzie powodują jednak, że warto chyba mimo to na niego czekać. Zwłaszcza, że wybór takiej daty oznacza, że gra najprawdopodobniej tworzona jest już z myślą o następnej generacji konsol.

UAKTUALNIENIE: Wieść o tak późnej dacie premiery wywołała spore zamieszanie. McCaig wyjaśnił serwisowi Gamespot, że termin ten jest jego własną spekulacją i dotyczy jedynie momentu, w którym będzie w stanie ujawnić własne grafiki. Jako, że według jego własnych słów nastąpi to nie wcześniej niż rok po premierze samej gry, to możemy przypuszczać, że pierwszy projekt Respawn Entertainment ma szansę trafić na półki sklepowe w 2014 roku.