Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 09:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gra akcji Prototype 2 zadebiutuje w kwietniu 2012 roku

Firma Activision ujawniła datę premiery gry Prototype 2. Dotychczas wiedzieliśmy tylko, że w kontynuację wydanej w 2009 roku gry akcji zagramy w przyszłym roku, a teraz ten termin został doprecyzowany.

Firma Actvision ogłosiła datę premiery Prototype 2 – kontynuacji gry akcji, w której wcielamy się w bohatera o nadnaturalnych zdolnościach. Wiadomość została ujawniona na imprezie Comic-Con 2011 w San Diego.

Dotychczas było jedynie wiadomo, że nadchodzące dzieło studia Radical Entertainment zadebiutuje na rynku w 2012 roku. Teraz termin został ostatecznie doprecyzowany. Premiera w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 24 kwietnia. Do Europy przygody Jamesa Hellera trafią zapewne trzy dni później.

Dla zwiedzających Comic-Con przygotowano grywalną wersję gry, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł ją własnoręcznie sprawdzić. W związku z tym, możemy spodziewać się udostępnianych w sieci materiałów filmowych prezentujących rozgrywkę. Na razie musimy zadowolić się renderowanym zwiastunem, który został właśnie ujawniony.

Akcja Prototype 2 rozegra się czternaście miesięcy po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części. Wcielimy się w Jamesa Hellera, który ściga Alexa Mercera (bohatera pierwowzoru), obwiniając go o śmierć swojej żony i dziecka. W ogarniętym zarazą Nowym Jorku będziemy wykonywać różnorodne zadania i walczyć z przeciwnikami, wykorzystując do tego celu nadludzkie zdolności. Postać będzie się nieustannie rozwijać - w końcu uczynimy z niej prawdziwą maszynę do destrukcji.