Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2011, 13:27

autor: Rock Alone

Nowa gra twórców serii Call of Duty ze wsparciem z Hollywood

W studiu Respawn Entertainment, założonym przez byłych szefów Infinity Ward, zatrudniono właśnie kolejnego grafika z doświadczeniem w pracy przy hollywoodzkich filmach. Matt Codd był zaangażowany wcześniej na planie takich filmów jak 12 Małp, czy Faceci w Czerni, a jego futurystyczne prace koncepcyjne najwyraźniej przypadły do gustu Westowi i Zampelli.

Konflikt miedzy szefami Infinity Ward i Activision przechodzi powoli do historii. Panowie Jason West i Vince Zampella pracują wytrwale nad swoją futurystyczną strzelaniną i poszukują specjalistów mogących wzmocnić szeregi Respawn Entertainment. Tym razem do współpracy zaprosili artystę z Hollywood. Matt Codd, bo o nim mowa, był wcześniej zatrudniony przy takich produkcjach jak 12 Małp czy Faceci w Czerni.

Gry z serii Call of Duty już od dłuższego czasu zmierzały w kierunku interaktywnych dzieł, bardzo zbliżonych do filmowych produkcji. Zatem zatrudnienie na stanowisku dyrektora artystycznego osoby, która do tej pory zajmowała się wyłącznie pracami nad kinowymi tytułami, nie stanowi specjalnej niespodzianki.

Nowa gra twórców serii Call of Duty ze wsparciem z Hollywood - ilustracja #1

Oczywiście nie oznacza to jeszcze, że najnowsza gra twórców CoD, będzie skazana na filmową prezentację akcji, ale jest to niewątpliwie pewne wskazanie na fakt, że West i Zampella nie odejdą specjalnie od opatentowanego przez nich pomysłu na sukces.

Przy okazji warto także rzucić okiem na stronę internetową Codda, ponieważ jest na niej sporo prac grafika, a z tych można wyczytać wiele na temat jego koncepcji artystycznej. Nie ma wątpliwości, że coś skusiło założycieli Respawn Entertainment do zatrudnienia tego akurat człowieka, a być może tym czymś jest jego wizja futurystycznych obiektów. Jeśli tak, to mamy już chyba pewien pogląd na temat wizji Westa i Zampelli.

Zatrudnienie grafika odpowiedzialnego za pracę przy filmach nie jest pierwszym krokiem dewelopera w stronę Hollywood. Jak wspominaliśmy wcześniej, do współpracy został także zaproszony inny artysta Ian McCaig, który współtworzył wizualną stronę Gwiezdnych Wojen.