Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2011, 10:33

autor: Taven

Pierwszy obrazek z nowej gry twórców Call of Duty

Założone przez byłych pracowników Infinity Ward Respawn doczekało się własnej strony internetowej. Trudno póki co szukać na jej łamach wielu konkretów dotyczących pierwszych projektów studia. Jedyne tropy, jakimi dzielą się założyciele, Jason West i Vince Zampella, to tajemniczy, niewyraźny obrazek w sekcji poświęconej przygotowywanym grom.

Respawn Entertainment uruchomione przez współzałożycieli Infinity Ward doczekało się własnej strony internetowej. Póki co, trudno szukać na jej łamach wielu konkretów dotyczących pierwszych projektów studia.

Jedynym tropem, jakim podzielili się założyciele - Jason West i Vince Zampella - to tajemniczy, niewyraźny obrazek w sekcji poświęconej grom przygotowywanym przez dewelopera. Można na nim rozpoznać rysy szaroburego budynku na odludziu, na tle zachmurzonego nieba. Zdecydowanie nie jest to prosta wskazówka dotycząca kierunku, jakie zamierza obrać studio w pracach nad nadchodzącą produkcją. Na pewno nie wzbudza ona żadnych bezpośrednich skojarzeń z tematyką, w której specjalizowało się wcześniej Infinity Ward – czyli dynamicznych, współczesnych FPS-ów wojennych. Przypomnijmy jednak, że zdaniem Franka Gibeau Respawn pracuje nad strzelaniną osadzoną w realiach science fiction. Prezes EA Games podzielił się tą informacją na tegorocznych targach E3.

Pierwszy obrazek z nowej gry twórców Call of Duty - ilustracja #1

Inną wartą wspomnienia informacją dostępną na stronie jest potwierdzenie współpracy z uznanym w branży growej i filmowej rysownikiem concept artów Iainem McCaigiem, mającym w dorobku współpracę przy nowej trylogii Gwiezdnych Wojen czy The Secret of Monkey Island. Można więc śmiało założyć, że weźmie on udział w pracach nad pierwszym projektem Respawn, a powyższy obrazek jest jego dziełem.

Przypomnijmy, że samo studio zostało uruchomione przez współzałożycieli Infinity Ward, którzy zostali bez pracy na skutek głośnego konfliktu z szefostwem Activision. Obie strony rozstały się wtedy w ogniu wzajemnych pretensji i oskarżeń. Zampella i West nie pozostali jednak długo na bezrobociu i po założeniu Respawn szybko przeszli do pracy nad własnym projektem.