Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360
Okładka Saw II: The Videogame (PS3)

Saw II: The Videogame

Saw II: The Videogame to kontynuacja survival-horroru autorstwa studia Zombie Inc. Akcja gry osadzona została pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmach Piła i Piła II.

Przygodowe | TPP | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Saw II: The Videogame (PS3)

producent: Zombie Inc.

wydawca: Konami

Strona oficjalna

data premiery gry:

19paź2010

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część survival-horroru nawiązującego do serii nisko budżetowych filmów „Piła”. Sadystyczny świat psychopatycznego mordercy Jigsawa z nową mechaniką walki, trudniejszymi zagadkami logicznymi i poprawioną oprawą graficzną. Pozycja zdecydowanie tylko dla dorosłych!

Mimo nienajlepszych ocen, jakie zebrała wydana w 2009 roku gra Saw: The Video Game, jej twórcy z firmy Zombie Inc. nie dali za wygraną i postanowili przygotować ociekającą jeszcze większą ilością krwi kontynuację. W survival horrorze z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) gracze ponownie wkraczają w mroczny świat Jigsawa.

Ujawniając prace nad grą jej wydawca (Konami) zapowiedział, że będzie ona tym, czego życzyli sobie fani. Choć jak zaznaczył, „czasem trzeba ostrożnie wypowiadać życzenia”.

Akcja Saw 2: The Video Game ulokowana została pomiędzy wydarzeniami znanymi z drugiej i trzeciej części filmu. Gracze wcielają się w postać Micheala Tappa. Jest on synem znanego z pierwszej części gry detektywa. Próbując wyjaśnić okoliczności śmierci swego ojca, główny bohater odkrywa, że za pozornie niezwiązanymi ze sobą wydarzeniami stoi jedna osoba. Tak trafia na ślad Jigsawa. Tropiąc go wikła się w przerażającą grę pełną makabrycznych pułapek zastawionych przez psychopatycznego mordercę.

Twórcy Saw 2: The Video Game starali się wyciągnąć wnioski i poprawić nieudane elementy, które zadecydowały o niepowodzeniu pierwszej części ich produkcji. Kontynuacja zawiera bardziej dopracowane zagadki logiczne oraz zupełnie nową mechanikę walki. Pozostawiono za to system wyborów moralnych, pozwalających zdecydować o życiu lub śmierci ofiar Jigsawa.

Oprawa graficzna została poprawiona, choć wciąż pozostawia sporo do życzenia. Trudno jednak odmówić jej specyficznego, mrocznego klimatu.

Przerażające otoczenie w grze i duża liczba szokująco mocnych scen sprawiają, że Saw 2: The Video Game to propozycja wyłącznie dla graczy dorosłych, którzy nie stronią od widoku krwi i zmasakrowanych ciał.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Saw II: The Videogame

Klasyfikacja PEGI Saw II: The Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Saw II: The Videogame - przed premierą
Saw II: The Videogame - przed premierą

Przed premierą 14 czerwca 2010, 11:06

W Saw 2 dużo większą uwagę poświęcono projektowaniu poszczególnych etapów. Gracze mający do czynienia z poprzednią odsłoną często narzekali na monotonię środowiska. Nic w tym dziwnego, ponieważ gra została umiejscowiona w jednym budynku, nafaszerowanym różnymi pułapkami Jigsawa. Na niedawnej imprezie organizowanej przez Konami producent i główny projektant Saw 2 – John Williamson – zapowiedział, że tym razem zostanie przygotowanych aż 5 różnych środowisk. Lokacje mają być nie tylko różnorodne, ale również o wiele bardziej interesujące i oferujące więcej atrakcji. Przykładowo, aby przedostać się do sąsiedniego pomieszczenia, będziemy musieli znaleźć maczugę i przy jej pomocy uporać się ze zniszczonym fragmentem muru. Nie zabraknie również wybiegających z różnych zakamarków szczurów, możliwości popatrzenia na krwawe zmagania innych ofiar psychopatycznego zabójcy oraz masy poukrywanych przedmiotów. Wśród tych ostatnich znajdą się między innymi dzienniki z zapiskami wyjaśniającymi kwestie fabularne. Co ciekawe, żeby dostać się do niektórych wartościowych obiektów, trzeba będzie przebrnąć przez dość trudne minigry. Oczywiście będą to zadania drugorzędne, które da się po prostu ominąć. Oby autorzy dobrze przemyśleli tego typu atrakcje, bo w poprzedniej części pamiętne grzebanie w toaletach było zdecydowanie nadużywane.

X360
PS3