Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360
Okładka Saw II: The Videogame (PS3)
OkładkaSaw II: The Videogame (PS3)

Saw II: The Videogame

Saw II: The Videogame to kontynuacja survival-horroru autorstwa studia Zombie Inc. Akcja gry osadzona została pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmach Piła i Piła II.

Przygodowe | TPP | filmy | przygodowe gry akcji | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saw II: The Videogame Premiera

19paź2010

X360 PS3

producent: Zombie Inc. wydawca: Konami Strona oficjalna

Gry podobne do Saw II: The Videogame

Siren: Blood Curse

Resident Evil 5

Silent Hill: Homecoming

Druga część survival-horroru nawiązującego do serii nisko budżetowych filmów „Piła”. Sadystyczny świat psychopatycznego mordercy Jigsawa z nową mechaniką walki, trudniejszymi zagadkami logicznymi i poprawioną oprawą graficzną. Pozycja zdecydowanie tylko dla dorosłych!

Mimo nienajlepszych ocen, jakie zebrała wydana w 2009 roku gra Saw: The Video Game, jej twórcy z firmy Zombie Inc. nie dali za wygraną i postanowili przygotować ociekającą jeszcze większą ilością krwi kontynuację. W survival horrorze z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) gracze ponownie wkraczają w mroczny świat Jigsawa.

Ujawniając prace nad grą jej wydawca (Konami) zapowiedział, że będzie ona tym, czego życzyli sobie fani. Choć jak zaznaczył, „czasem trzeba ostrożnie wypowiadać życzenia”.

Akcja Saw 2: The Video Game ulokowana została pomiędzy wydarzeniami znanymi z drugiej i trzeciej części filmu. Gracze wcielają się w postać Micheala Tappa. Jest on synem znanego z pierwszej części gry detektywa. Próbując wyjaśnić okoliczności śmierci swego ojca, główny bohater odkrywa, że za pozornie niezwiązanymi ze sobą wydarzeniami stoi jedna osoba. Tak trafia na ślad Jigsawa. Tropiąc go wikła się w przerażającą grę pełną makabrycznych pułapek zastawionych przez psychopatycznego mordercę.

Twórcy Saw 2: The Video Game starali się wyciągnąć wnioski i poprawić nieudane elementy, które zadecydowały o niepowodzeniu pierwszej części ich produkcji. Kontynuacja zawiera bardziej dopracowane zagadki logiczne oraz zupełnie nową mechanikę walki. Pozostawiono za to system wyborów moralnych, pozwalających zdecydować o życiu lub śmierci ofiar Jigsawa.

Oprawa graficzna została poprawiona, choć wciąż pozostawia sporo do życzenia. Trudno jednak odmówić jej specyficznego, mrocznego klimatu.

Przerażające otoczenie w grze i duża liczba szokująco mocnych scen sprawiają, że Saw 2: The Video Game to propozycja wyłącznie dla graczy dorosłych, którzy nie stronią od widoku krwi i zmasakrowanych ciał.

Ostatnia modyfikacja 23 września 2010

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 259 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Saw II: The Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3