Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Warriors: Legends of Troy (X360)
OkładkaWarriors: Legends of Troy (X360)

Warriors: Legends of Troy

Warriors: Legend of Troy to dynamiczna gra akcji z domieszką elementów strategii, której akcja osadzona została w antycznym świecie.

Akcji | TPP | starożytność | mitologia grecka | starożytna Grecja | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors: Legends of Troy Premiera

11mar2011

X360 PS3

Warriors: Legends of Troy to produkcja pełna akcji utrzymana w konwencji chodzonej gry walki. Stanowi twórcze rozwinięcie idei Dynasty Warriors, ubrane w o wiele bardziej realistyczne szaty. Za deweloping dzieła odpowiedzialne jest kanadyjskie studio deweloperskie firmy KOEI.

Akcja produkcji osadzona została przed trzema tysiącami lat, a tłem dla fikcyjnych wydarzeń przedstawionych w grze jest słynny konflikt pomiędzy mieszkańcami Troi i Grekami, opowiedziany m.in. w popularnym filmie „Troja” z Bradem Pittem w roli głównej. Podobnie jak tam, tak i tu przyczynkiem do wojny jest miłość do kobiety – Heleny Trojańskiej.

Twórcy oddali do naszej dyspozycji dwie odrębne kampanie – Trojan oraz Greków. Pozwala nam to nie tylko spojrzeć na całe wydarzenie z dwóch perspektyw, ale przede wszystkim wydłuża żywotność dzieła oraz wpływa na jego atrakcyjność. Sama rozgrywka nawiązuje stylem do poprzednich produkcji KOEI, z naciskiem na serię Dynasty Warriors. Zawarto w niej sporo efektownych starć z setkami przeciwników na ekranie. Całość jest jednak bardziej realistyczna od dotychczasowych propozycji Japończyków. Warriors: Legends of Troy prezentuje nam ciężki, mroczny klimat, a sama rozgrywka jest wyjątkowo krwawa.

Mechanika rozgrywki oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Gracz jest w stanie wchodzić w interakcję z otoczeniem, podnosić opuszczoną broń, a także wyrywać ją z rąk wrogich żołnierzy (w tym broń krótką i długą, łuki oraz tarcze). Walka zakłada nie tylko ciosy wyprowadzone orężem, ale również różnego rodzaju chwyty oraz kopnięcia, dzięki którym jesteśmy w stanie uszczuplić zdrowie kilku przeciwników naraz. Ponadto postać głównego bohatera posiada cały wachlarz uników i uskoków, dzięki którym unikniemy silnych ciosów. Pomimo sporego realizmu walki, gra nie ma ambicji sztywno trzymać się realiów historycznych. Natkniemy się w niej na wiele mitologicznych kreatur, a także przeciwników wymyślonych przez twórców.

Największym atutem Warriors: Legends of Troy jest jednak tryb rozgrywki sieciowej. Oferuje on nam nie tylko zmagania w klasycznych trybach wieloosobowych, ale również opcję kooperacji, z której będzie mogło skorzystać do czterech graczy jednocześnie. Związana z tym jest obecność czatu głosowego i rankingu najlepszych graczy.

Ostatnia modyfikacja 14 stycznia 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Warriors: Legends of Troy cena w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Warriors: Legends of Troy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warriors: Legends of Troy Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3