Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360
Okładka Bladestorm: The Hundred Years' War (PS3)

Bladestorm: The Hundred Years' War

Bladestorm: Hundred Years' War jest grą strategiczną, stworzoną przez ojców takich serii jak: Dynasty Warriors, Kessen i Samurai Warriors.

Strategiczne | RTS | średniowiecze

Okładka Bladestorm: The Hundred Years' War (PS3)

producent: Omega Force

wydawca: Koei Tecmo

data premiery gry:

2lis2007

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bladestorm: Hundred Years' War jest grą strategiczną, stworzoną przez ojców takich serii jak: Dynasty Warriors, Kessen i Samurai Warriors. Jednakże w odróżnieniu od tych popularnych marek, developerzy umieścili akcję swojego nowego dzieła nie w realiach azjatyckich, lecz w średniowiecznej Europie. Zgodnie z tytułem skupiono się na wojnie stuletniej, którą toczyła Anglia z Francją w latach 1337–1453.

Zabawa polega głównie na dowodzeniu w rozmaitych bitwach historycznych. Trafiamy więc m.in. pod Agincourt, Crecy i Orlean. W zależności od starcia w ruchu znajdują się odmienne rodzaje wojsk, czyli np. wieśniacy z długimi łukami, opancerzeni rycerze na koniach, a nawet działa. Wszystkie bitwy prezentowane są w zaiste epickiej formie, a wszystko dzięki ogromnym możliwościom PlayStation 3. Często dochodzi więc do sytuacji, w których na ekranie widać blisko tysiąc walczących jednostek, a wokół dodatkowo zaprojektowane z pietyzmem środowisko naturalne.

Naszym reprezentantem w wirtualnej rzeczywistości jest wódz – początkowo można wybrać jednego z dziesięciu, ale wraz z osiąganymi sukcesami odblokowujemy kolejne postaci historyczne. Kierowanie podległymi wojskami polega na wydawaniu rozkazów, których wykonywaniem zajmuje się już Sztuczna Inteligencja. Dzięki temu nie traci się ogólnego obrazu pola bitwy z powodu skupiania się na bezpośrednim kierowaniu oddziałami. Warto zauważyć, że pomiędzy poszczególnymi bitwami umieszczono scenki przerywnikowe, nadające zabawie spójność fabularną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Gry podobne do Bladestorm: The Hundred Years' War

Klasyfikacja PEGI Bladestorm: The Hundred Years' War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Bladestorm: The Hundred Years' War w
Bladestorm: The Hundred Years' War w "złocie"

wiadomość29 października 2007

Amerykański oddział koncernu KOEI opublikował w ubiegły piątek oficjalne oświadczenie prasowe, z którego dowiedzieliśmy się, że gra Bladestorm: The Hundred Years’ War osiągnęła „złoty” status. Oznacza to, że produkt jest gotowy i już wkrótce trafi na rynek elektronicznej rozrywki.

Koei zapowiada demo Bladestorm dla Xboxa 360 i PS3
Koei zapowiada demo Bladestorm dla Xboxa 360 i PS3

wiadomość2 października 2007

Bladestorm: The Hundred Years’ War to najnowszy tytuł Koei, który pod koniec września zadebiutował w Japonii. Wersja na PS3 błyskawicznie wskoczyła wtedy na drugie miejsce najlepiej sprzedających się gier w ówczesnym tygodniu. Już wkrótce będziemy mogli przekonać się, czy dobre wyniki na japońskich listach idą w parze z jakością, bo wspomniana firma zapowiedziała grywalną wersję swojego tytułu.

Wersja demonstracyjna GRAW 2 już wkrótce w ofercie PlayStation Network

wiadomość31 lipca 2007

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że już niedługo – najpewniej w ciągu kilku najbliższych dni – usługa PlayStation Store wzbogacona zostanie o kolejną wersję demonstracyjną.

KOEI ujawnia plan wydawniczy: Fatal Inertia i Bladestorm w trzecim kwartale 2007 roku
KOEI ujawnia plan wydawniczy: Fatal Inertia i Bladestorm w trzecim kwartale 2007 roku

wiadomość28 marca 2007

Popularny producent gier komputerowych – KOEI – opublikował wczoraj plan wydawniczy na 2007 rok. Wśród wymienionych produkcji znajdziemy jeden niezapowiedziany wcześniej tytuł – Prey the Stars.

Fatal Inertia i Bladestorm: The Hundred Years' War opóźnione również w USA
Fatal Inertia i Bladestorm: The Hundred Years' War opóźnione również w USA

wiadomość21 stycznia 2007

Nie tylko Europejczycy będą musieli poczekać na premiery gier Fatal Inertia oraz Bladestorm: The Hundred Years’ War, przygotowywanych z myślą o konsolach nowej generacji – PlayStation 3 oraz Xbox 360. Firma KOEI Corporation opublikowała w piątek oficjalne oświadczenie prasowe, z którego wynika, że opóźnienie w wydaniu wspomnianych wyżej tytułów dotyczy również amerykańskiego rynku.

PS3
X360