Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2011, 13:37

autor: Jiker

Wieści ze świata (inFamous 2, Castlevania: Lords of Shadow, Angry Birds) 15/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie WWE All Stars, rekordzie Angry Birds, klapie de Blob 2, a także dacie premiery pierwszego DLC do Castlevania: Lords of Shadow. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie WWE All Stars, rekordzie Angry Birds, klapie de Blob 2, a także dacie premiery pierwszego DLC do Castlevania: Lords of Shadow. Zapraszamy do lektury.

WWE All Stars

Firma THQ potwierdziła, że demo gry WWE All Stars trafi do oferty europejskich wersji Xbox Live i PlayStation Network odpowiednio 22 oraz 23 marca. Pozwoli ono przejąć kontrolę nad dwoma zapaśnikami - The Ultimate Warrior oraz Rey’em Mysterio – i wziąć udział w pojedynczej walce (ze sztuczną inteligencją lub kolegą). Europejska premiera pełnej wersji gry, która traktuje wrestling z mocnym przymrużeniem oka, odbędzie się 1 kwietnia (również w wersjach na Wii, PS2, DS i PSP).

Wieści ze świata (inFamous 2, Castlevania: Lords of Shadow, Angry Birds) 15/03/11 - ilustracja #1

Angry Birds

Peter Vesterbacka, szef fińskiego studia Rovio, poinformował, że gra zręcznościowo-logiczna Angry Birds została pobrana na całym świecie przez 100 milionów osób. Aż 30 milionów z nich zdecydowało się na wersję przeznaczoną na smartfony z Androidem. Sporą popularnością cieszy się również edycja na PlayStation 3 i PSP (PSN mini). W przyszłości do sprzedaży trafią odsłony na X360, Wii, 3DS, a także specjalna wersja na Facebooka.

Starbreeze

Mikael Lindgren, freelancer pracujący dla szwedzkiego studia Starbreeze, poinformował na swojej stronie internetowej, że jedną ze skasowanych jakiś czas temu produkcji dewelopera, odpowiedzialnego m.in. za The Darkness i przygody Riddicka, była adaptacja trylogii Bourne’a o tytule The Bourne Ascendency. Spekuluje się, że ustąpiła ona miejsca wznowieniu marki Syndicate. Dotąd Starbreeze nie potwierdziło jednak tych plotek.

inFamous 2

12 kwietnia rozpoczną się beta testy specjalnego edytora, pozwalającego przyszłym nabywcom gry akcji inFamous 2 (premiera w czerwcu tego roku na PlayStation 3) tworzyć własne zadania i udostępniać je innym graczom. Udział w nich mają póki co zagwarantowany wybrani subskrybenci usługi PlayStation Plus, a także Amerykanie, którzy zgłoszą swoją gotowość za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej nowych przygód Cole’a McGratha.

Wieści ze świata (inFamous 2, Castlevania: Lords of Shadow, Angry Birds) 15/03/11 - ilustracja #2

de Blob 2

Kontynuacja kolorowej platformówki de Blob (PS3, X360, Wii i DS) odnotowała kiepski start w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Z nieoficjalnych danych wynika, że Amerykanie zakupili w pierwszym miesiącu zaledwie 75 tysięcy egzemplarzy gry studia Blue Tongue Software, natomiast mieszkańcy Wysp nie pozwolili jej dotrzeć nawet do pierwszej 40 najlepiej sprzedających się pozycji. A warto pamiętać, że część pierwsza znalazła na całym świecie ponad 700 tysięcy nabywców.

Disney Interactive

Firma Disney Interactive poinformowała o zwolnieniu 80 pracowników (około 2% z załogi liczącej 3800 osób). Decyzja jest efektem zmian, wdrażanych po ubiegłorocznym przejęciu twórców gier społecznościowych Playdom. To także kolejna informacja tego typu wiązana z Disneyem. Na początku roku koncern zwolnił 200 pracowników, a także rozwiązał studio Propaganda Games (Tron Evolution, Turok).

Castlevania: Lords of Shadow

Pierwszy z dwóch planowanych dodatków DLC do przygodowego slashera Castlevania: Lords of ShadowRiverie – trafi do oferty Xbox Live i PlayStation Network 30 marca i będzie kosztować 800 punktów Microsoftu lub ok. 10 euro. Poniżej prezentujemy zwiastun rozszerzenia:

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

PlayStation Move Heroes

Dungeon Siege III

Battle: Los Angeles

Final Fantasy IV Complete Collection

Gods Eater Burst

Hard Corps: Uprising

NASCAR 2011: The Game

The Next Big Thing

Free Realms

Fable III: Traitor’s Keep

Warm Gun

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Old Republic - Fate of the Galaxy

Super Monkey Ball 3D

Assassin's Creed: Brotherhood – Animus Project 3.0

Bunch of Heroes

Cars 2: The Video Game

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Homefront

Battle: Los Angeles

Castlevania: Lords of Shadow - Reverie DLC

Mortal Kombat - Raiden

Operation Flashpoint: Red River

Prototype 2 - Heller Throws Down

gry