Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Hard Corps: Uprising (X360)

Hard Corps: Uprising

Dynamiczna gra akcji będąca duchowym spadkobiercą kultowej serii Contra. Wcielamy się w jednego z głównych czarnych bohaterów tej cyklu, czyli w pułkownika Bahamuta. Rozgrywka przypomina dwuwymiarowe platformówki, z tą różnicą, że nasza postać jest solidnie uzbrojona.

Akcji | FPP

Okładka Hard Corps: Uprising (X360)

data premiery gry:

16lut2011

X360

15mar2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hard Corps: Uprising to arcadowa zręczniosciówka będąca próbą odtworzenia mechanizmów Contry w nowoczesnej oprawie graficznej. Autorzy swoją dzieło określają mianem hołdu złożonego tej klasycznej serii. Za produkcję odpowiada zespół Arc System Works, twórcy serii Guilty Gear oraz BlazBlue.

Gracz wciela się w pułkownika Bahamuta, który w Contra: Hard Corps był głównym czarnym charakterem. Od tamtej pory pułkownik przeszedł jednak przemianę wewnętrzną i przeszedł na stronę dobra. Obecnie zajmuje się polowaniem na kosmitów, dla których dawniej pracował.

Choć gra posiada grafikę w wysokiej rozdzielczości, to poruszanie odbywa się na dwuwymiarowej płaszczyźnie, niczym w starych platformówkach. Postać może biegać w lewo i prawo oraz skakać na platformy i z nich zeskakiwać. Poruszamy się głownie pieszo, choć w kilku sekwencjach korzystamy z pojazdów (w tym m.in. motocykla). Twórcy przygotowali osiem poziomów, na których zmierzymy się z setkami wrogów. Oczywiście nie mogło zabraknąć również starć z bossami. Wzorem Contry bohater ginie po jednym trafieniu, choć przygotowano również dodatkowy tryb, w którym postać potrafi „przyjąć na klatę” dwie kule i traci życie dopiero po otrzymaniu trzeciego postrzału.

Autorzy przygotowali zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i kooperacyjny, w którym można ukończyć kampanię w towarzystwie kolegi. Grafika stanowi połączenie utrzymanych w stylizacji anime rysunkowych postaci z w pełni trójwymiarowymi tłami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Hard Corps: Uprising

Klasyfikacja PEGI Hard Corps: Uprising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hard Corps: Uprising

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Games with Gold na kwiecień 2021 (m.in. Dark Void i Vikings: Wolves of Midgard)
Games with Gold na kwiecień 2021 (m.in. Dark Void i Vikings: Wolves of Midgard)

wiadomość30 marca 2021

Wiemy, jakie gry będzie można odebrać w kwietniu w ramach usługi Games with Gold. W przyszłym miesiącu abonenci przetestują między innymi Dark Void czy Vikings: Wolves of Midgard.

Daty premier Torchlight na Xboksa 360 i Beyond Good & Evil HD

wiadomość9 lutego 2011

Major Nelson zajmujący się kontaktami ze społecznością Xbox Live, ogłosił właśnie na swoim blogu listę tytułów wchodzących w skład akcji Xbox Live Arcade House Party. W jej ramach w systemie sieciowej dystrybucji Microsoftu co tydzień pojawiać się będzie jedna nowa gra.

X360
PS3