Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Hard Corps: Uprising (PS3)
OkładkaHard Corps: Uprising (PS3)

Hard Corps: Uprising

Dynamiczna gra akcji będąca duchowym spadkobiercą kultowej serii Contra. Wcielamy się w jednego z głównych czarnych bohaterów tej cyklu, czyli w pułkownika Bahamuta. Rozgrywka przypomina dwuwymiarowe platformówki, z tą różnicą, że nasza postać jest solidnie uzbrojona.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hard Corps: Uprising Premiera

16lut2011

X360

15mar2011

PS3

Gry podobne do Hard Corps: Uprising

Trine

Rocket Knight

Rush'N Attack: Ex-Patriot

Hard Corps: Uprising to arcadowa zręczniosciówka będąca próbą odtworzenia mechanizmów Contry w nowoczesnej oprawie graficznej. Autorzy swoją dzieło określają mianem hołdu złożonego tej klasycznej serii. Za produkcję odpowiada zespół Arc System Works, twórcy serii Guilty Gear oraz BlazBlue.

Gracz wciela się w pułkownika Bahamuta, który w Contra: Hard Corps był głównym czarnym charakterem. Od tamtej pory pułkownik przeszedł jednak przemianę wewnętrzną i przeszedł na stronę dobra. Obecnie zajmuje się polowaniem na kosmitów, dla których dawniej pracował.

Choć gra posiada grafikę w wysokiej rozdzielczości, to poruszanie odbywa się na dwuwymiarowej płaszczyźnie, niczym w starych platformówkach. Postać może biegać w lewo i prawo oraz skakać na platformy i z nich zeskakiwać. Poruszamy się głownie pieszo, choć w kilku sekwencjach korzystamy z pojazdów (w tym m.in. motocykla). Twórcy przygotowali osiem poziomów, na których zmierzymy się z setkami wrogów. Oczywiście nie mogło zabraknąć również starć z bossami. Wzorem Contry bohater ginie po jednym trafieniu, choć przygotowano również dodatkowy tryb, w którym postać potrafi „przyjąć na klatę” dwie kule i traci życie dopiero po otrzymaniu trzeciego postrzału.

Autorzy przygotowali zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i kooperacyjny, w którym można ukończyć kampanię w towarzystwie kolegi. Grafika stanowi połączenie utrzymanych w stylizacji anime rysunkowych postaci z w pełni trójwymiarowymi tłami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Hard Corps: Uprising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Hard Corps: Uprising Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3