Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2011, 14:10

autor: What3ver

Rocksmith - muzyczna propozycja Ubisoftu dla fanów Rock Band i Guitar Hero

Jeszcze miesiąc temu podaliśmy informację o końcu serii Gitar Hero, marki gier muzycznych, produkowanych przez Activision. Firma tłumaczyła się niskimi dochodami tego typu produktów. Dziś jednak okazuje się, że fani muzykowania przed ekranem mogą odetchnąć z ulgą. Firma Ubisoft zdradziła, że w produkcji znajduje się Rocksmith.

Jeszcze miesiąc temu podaliśmy informację o końcu serii Gitar Hero, marki gier muzycznych, produkowanych przez Activision. Firma tłumaczyła się niskimi dochodami tego typu produktów. Dziś jednak okazuje się, że fani muzykowania przed ekranem mogą odetchnąć z ulgą. Firma Ubisoft zdradziła, że w produkcji znajduje się Rocksmith, tytuł, który ma zapełnić pustkę po wielkim przeboju Activision.

Rocksmith - muzyczna propozycja Ubisoftu dla fanów Rock Band i Guitar Hero - ilustracja #1

Z dostępnych informacji wynika, że gra wykorzysta całkiem nowe mechanizmy rozrywki. Przede wszystkim umożliwi zabawę za pomocą prawdziwej gitary. Każdy, kto ma, lub zamierza nabyć, prawdziwe wiosło będzie mógł je podłączyć do swojej konsoli i grać w Rocksmith. Gra wykorzysta standardowe wejście typu jack, a rozrywka będzie zarezerwowana dla konsol Xbox 360 i PlayStation 3, na które gra zostanie wydana prawdopodobnie, w sierpniu. Fani powinni już zacierać ręce, entuzjazm twórców i ich determinacja pozwala mieć spore nadzieje co do tej produkcji. Tony Key, wiceprezes ds. marketingu Ubisoft, stwierdził, że:

„Guitar Hero to gra towarzyska. Rocksmith to doświadczenie muzyczne”.

Powyższe słowa idą w parze z odpowiednimi działaniami. Podobno producent gry rozpoczął negocjacje z twórcą legendarnej gitary Les Paul, firmą Gibson. Owocem współpracy ma być zestaw, w cenie około 200 dolarów, składający się z gry i prawdziwej gitary. Taki pakiet, jak i sama idea gry, może być wykorzystany nie tyko do zabawy, ale jak liczą twórcy, także do nauki i rozwijania własnych zdolności. Jednym z celów, jaki przyświecał Ubisoftowi, było stworzenie marki, która wpisze się w koncepcję „gry z korzyściami”, czyli produkcji dostarczającej nie tylko rozrywki, ale stymulującej rozwój gracza, w tym wypadku nauki gry na gitarze.

„Stworzymy nowa generację gitarzystów” - zapewnia Tony Key.

Na koniec warto wspomnieć o prawdopodobnej liście utworów, która będzie liczyć 45 kawałków, w tym piosenki takich muzycznych tuzów jak The Rolling Stones, David Bowie, Nirvana czy Animals. Grono tak znakomitych zespołów na pewno nie pozwoli żadnemu domorosłemu gitarzyście na chwilę wytchnienia. Czy Rocksmith zdoła osiągnąć zadowalające wyniki finansowe? Odpowiedź na to pytanie to, na razie, niewiadoma, ale już teraz możecie zobaczyć kilka przykładowych materiałów z rozrywki, prezentujemy je poniżej: