Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2011, 08:15

Sega zapowiedziała darmową sieciówkę Spiral Knights

Darmowe produkcje sieciowe z mikropłatnościami stają się coraz popularniejsze. Firma Sega właśnie ujawniła, że do długiej listy tytułów tego typu dołączy już wkrótce gra Spiral Knights.

Darmowe produkcje sieciowe z mikropłatnościami stają się coraz popularniejsze. Firma Sega właśnie ujawniła, że do długiej listy tytułów tego typu dołączy już wkrótce gra Spiral Knights.

Sega zapowiedziała darmową sieciówkę Spiral Knights - ilustracja #1

Gracze wcielą się w galaktycznych rycerzy, którzy pewnego dnia budzą się na obcej planecie znanej jako Cradle. Szybko odkrywają, że ktoś ukradł większość ich ekwipunku, a co gorsza, należący do nich statek został poważnie uszkodzony. Zabawa polegać będzie na eksplorowaniu (najlepiej z przyjaciółmi) wirtualnego świata pełnego niebezpieczeństw. Cradle zamieszkuje masa agresywnych kosmitów i starcia z nimi będą na porządku dziennym. Na szczęście autorzy zaoferują bogaty wybór broni (zarówno białej jak i palnej), choć odnalezienie najcenniejszych wymagać ma sporo wysiłku.

Schronienie znajdziemy w Haven, czyli dawnej placówce górniczej, która przerobiona została na bazę operacyjną dla rycerzy. To tu będziemy dokonywali zakupów, przeprowadzali badania oraz modyfikowali uzbrojenie. W Haven mieści się również szyb prowadzący do gigantycznego podziemnego systemu jaskiń. Miejsce to nazwane zostało Clockworks i wypełnione jest dziwnymi maszynami, groźnymi potworami oraz wspaniałymi skarbami. Innymi słowy, jest tam wszystko, o czym żądni przygód rycerze mogliby zamarzyć. W późniejszych fragmentach rozgrywki przyrządy w naszej bazie wykryją tajemniczy sygnał dochodzący z jądra planety i naszym zadaniem będzie zbadanie kto go wysłał.

Sega zapowiedziała darmową sieciówkę Spiral Knights - ilustracja #2

Clockworks ma imponować swoimi rozmiarami, więc autorzy zaoferują system błyskawicznej podróży pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami. Posłuży nam do tego umieszczona w bazie maszyna, która z dostarczonych przez nas minerałów stworzy bramy teleportacyjne. Sporą atrakcją ma być wciąż zmieniający się świat, w którym układ poziomów zależeć będzie od pory dnia. Nie zabraknie też systemu tworzenia własnych gildii.

Spiral Knights będzie grą darmową, choć pojawią się oczywiście również mikropłatności. Jej premiera zapowiedziana została na wiosnę tego roku. Ruszyła już oficjalna strona projektu i wypuszczono także pierwszy zwiastun.

Warto dodać, że gra powstaje w studiu Three Rings. Zespół ten ma spore doświadczenie w tworzeniu tytułów tego typu. Wcześniej wypuścił m.in. Puzzle Pirates oraz Bang! Howdy. Ta sama firma pracuje również obecnie nad Doctor Who: Worlds in Time, czyli darmowym MMO opartym na licencji popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego.