Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Yohoho! Puzzle Pirates (PC)

Yohoho! Puzzle Pirates PC

Gra łącząca gatunek massively multi-player online roleplaying game z logiczną łamigłówką z zasadami zbliżonymi do kultowego Tetisa, i przenosząca gracza w świat pirackich rozbojów.

Logiczne | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Yohoho! Puzzle Pirates (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2005

Yohoho! Puzzle Pirates to gra łącząca gatunek massively multi-player online roleplaying game z logiczną łamigłówką z zasadami zbliżonymi do kultowego Tetisa, i przenosząca gracza w świat pirackich rozbojów. Co najważniejsze, grę można pobrać z Internetu i po krótkich formalnościach rozpocząć zabawę on-line (przez pewien okres za darmo). Po stworzeniu wizerunku pirata (w wersji męskiej lub żeńskiej), który będzie nas reprezentował w wirtualnym świecie zostajemy rzuceni na Wielkie Morza, pełne wrogich statków i niezbadanych wysp. Na zamieszkałych lądach, pełnych tawern, portów, banków itp. możemy znaleźć nie tylko pracę, przyjaciół (np. jeden gracz zatrudnia na swoim statku innego, początkującego gracza), ale i przeciwników. Same zaś starcia z innymi piratami, polegają na rywalizacji w rozbudowaną wersję Tetris. Poprzez odpowiednie układanie różnokolorowych, spadających klocków, walczymy z przeciwnikami w turniejach, dwuosobowych pojedynkach i wielkich bitwach. Smaku dodają pojedynki z potworami, odkrywanie nowych lądów i mórz, a także możliwość zakupu rynsztunku, handel i zdobywanie kosztowności. Gracze mogą wspólnie służyć pod jedną banderą, głosować o zmianę kapitana statku i oczywiście razem pływać, rabować, zdobywać nowe lądy, a nawet tworzyć osady.

Specyficzny klimat rozgrywki zapewnia przytulna, dwuwymiarowa i co ważne „rysunkowa” oprawa wizualna programu. Prócz graficznego interfejsu (w tym bardzo wygodnej mapy świata), gracze mają możliwość prowadzenia rozmów w trybie tekstowym, co tworzy z Puzzle Pirates wielką wirtualną kawiarnię do pogaduszek i wspólnych pojedynków intelektualnych. Co ciekawe, jesteśmy w świecie gry nieśmiertelni, a jedynymi dolegliwościami jakie mogą nas spotkać to utrata ręki, nogi lub oka, co oczywiście daje możliwość zaopatrzenia się w hak, drewnianą nogę i opaskę na oko - nie ma bowiem tego złego co by na dobre nie wyszło ;). Gra należy do programów, w których brak ograniczeń celów i wytycznych prowadzących ku zwycięstwu. Rozgrywkę możemy prowadzić tak długo jak mamy na to ochotę. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i ogromnej grywalności, Puzzle Pirates to godny polecenia tytuł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yohoho! Puzzle Pirates

12+

Wymagania sprzętowe Yohoho! Puzzle Pirates

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 4 MB
  • 100 MB HDD
Sega zapowiedziała darmową sieciówkę Spiral Knights

wiadomość16 marca 2011

Darmowe produkcje sieciowe z mikropłatnościami stają się coraz popularniejsze. Firma Sega właśnie ujawniła, że do długiej listy tytułów tego typu dołączy już wkrótce gra Spiral Knights.

Yohoho! Puzzle Pirates od kwietnia w pełni oficjalnie
Yohoho! Puzzle Pirates od kwietnia w pełni oficjalnie

wiadomość1 lutego 2005

Idę o zakład, że gry z gatunku massive multiplayer online – zwłaszcza w ostatnich miesiącach – kojarzą się Szanownym Czytelnikom z wielkimi produkcjami pokroju World of Warcraft czy też Everquest II. Co byście powiedzieli na bardziej strawną i mniej wymagającą odmianę tego gatunku? Jak nas poinformowano, w kwietniu tego roku francuski koncern Ubisoft rozpocznie rynkową sprzedaż gry Puzzle Pirates.