Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Bang! Howdy (PC)

Bang! Howdy PC

Bang! Howdy studia Three Rings (autorów Yohoho! Puzzle Pirates), to gra strategiczna, przeznaczona do wieloosobowej rozgrywki online. Akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie. Stworzony przez nas bohater rywalizuje z przeciwnikami, staczając serie dynamicznych bitew.

Strategiczne | MMO

PC Windows
Okładka Bang! Howdy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bang! Howdy studia Three Rings (autorów Yohoho! Puzzle Pirates), to gra strategiczna, przeznaczona do wieloosobowej rozgrywki online. Akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie. Stworzony przez nas bohater rywalizuje z przeciwnikami, staczając serie dynamicznych bitew. Autorzy postawili na swojego rodzaju hybrydę rozgrywki w czasie rzeczywistym z turową strategią (oznacza to, że posiadane przez nas punkty ruchu muszą być rozdysponowane w ściśle określonym czasie).

Armia, którą dowodzimy, składa się z niewielkiej ilości oddziałów, co pozwala na uniknięcie długich walk, zachowując tym samym dynamikę rozgrywki. Mamy także możliwość wcielania we własne szeregi tak zwanych Big Shot Units – jednostek znacznie potężniejszych od podstawowych. Każda z nich (Old Codger, Steam Gunman, Gunslinger, Cavalry, Dirigible i Tactician), posiada swoje silne i słabe strony, które wpływają (a przynajmniej powinny), na przyjętą przez nas taktykę. Postępy w grze (czytaj: gromienie kolejnych wrogich armii), pozwalają odblokować nowe jednostki, scenariusze, mapy itp.

Walki toczą się na terenie pięciu różnorodnych miast – Frontier Town, Boom Town, Indian Village, Ghost Town i City of Gold. Każdy z terenów wprowadza nowe jednostki, scenariusze, specjalne przedmioty etc. Dużą rolę odgrywają elementy otoczenia, które mogą w istotny sposób wpłynąć na wynik potyczki. Nasze jednostki mogą zostać stratowane przez uciekające stada bydła lub staranowane przez przejeżdżający pociąg. Ale możemy też wykorzystać np. kolejkę w kopalni do oskrzydlenia sił wroga. Poszczególne scenariusze nawiązują do czynności, nierozerwalnie kojarzonych z Dzikim Zachodem: wydobywania złota (Gold Rush, Claim Jumping) i hodowaniem bydła (Cattle Rustling). Zdarzają się jednak pomysły całkiem abstrakcyjne - np. rozgrywka w hokeja na koniach (Steam Mustang Hockey).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bang! Howdy

odpowiednia dla każdego wieku

Sega zapowiedziała darmową sieciówkę Spiral Knights

wiadomość16 marca 2011

Darmowe produkcje sieciowe z mikropłatnościami stają się coraz popularniejsze. Firma Sega właśnie ujawniła, że do długiej listy tytułów tego typu dołączy już wkrótce gra Spiral Knights.