Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Spiral Knights (PC)

Spiral Knights PC

Spiral Knights to rozpowszechniana na zasadzie "free to play" sieciowa zręcznościówka wyprodukowana przez studio Three Rings Design. Gracze wcielają się w kosmicznych rycerzy, którzy trafiają na zamieszkałą przez różnej maści kosmitów planetę Cradle.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Spiral Knights (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2011

Spiral Knights to nastawiona na eksplorację zręcznościówka, która korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami. Gra powstała w studiu Three Rings. Zespół ten ma spore doświadczenie w tworzeniu tytułów tego typu. Wcześniej wypuścił m.in. Puzzle Pirates oraz Bang! Howdy.

Gracze wcielają się w galaktycznych rycerzy, którzy pewnego dnia budzą się na obcej planecie znanej jako Cradle. Szybko odkrywają, że ktoś ukradł większość ich ekwipunku, a co gorsza, należący do nich statek został poważnie uszkodzony. Zabawa polega na eksplorowaniu (najlepiej z przyjaciółmi) wirtualnego świata pełnego niebezpieczeństw. Cradle zamieszkuje masa agresywnych kosmitów i starcia z nimi są na porządku dziennym. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i gra pozwala na bezpośrednie kontrolowanie każdego ruchu postaci. Wynik starć zależy więc głównie od naszej zręczności i siły posiadanego oręża. Na szczęście autorzy zadbali o bogaty wybór broni (zarówno białej jak i palnej), choć odnalezienie najcenniejszych wymaga sporo wysiłku.

Schronienie znajdziemy w Haven, czyli dawnej placówce górniczej, która przerobiona została na bazę operacyjną dla rycerzy. To tu dokonujemy zakupów, przeprowadzamy badania oraz modyfikujemy uzbrojenie. W Haven mieści się również szyb prowadzący do gigantycznego podziemnego systemu jaskiń. Miejsce to nazwane zostało Clockworks i wypełnione jest dziwnymi maszynami, groźnymi potworami oraz wspaniałymi skarbami. Innymi słowy, jest tam wszystko, o czym żądni przygód rycerze mogliby zamarzyć. W późniejszych fragmentach rozgrywki przyrządy w naszej bazie wykryją tajemniczy sygnał dochodzący z jądra planety i naszym zadaniem będzie zbadanie kto go wysłał.

Clockworks imponuje swoimi rozmiarami, więc autorzy zaoferowali system błyskawicznej podróży pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami. Służy nam do tego umieszczona w bazie maszyna, która z dostarczonych przez nas minerałów tworzy bramy teleportacyjne. Sporą atrakcją jest też system zakładania gildii oraz wciąż zmieniający się świat, w którym układ poziomów zależeć będzie od pory dnia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spiral Knights

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spiral Knights

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.3 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Square Enix, SimCity 4) 18/11/11
Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Square Enix, SimCity 4) 18/11/11

wiadomość18 listopada 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kolejnym weekendzie z betą Star Wars: The Old Republic, przejęciach w branży, a także pozyskaniu przez Square Enix licencji na Unreal Engine 3.

Oficjalny start systemu transakcyjnego Steam Trading na platformie firmy Valve

wiadomość7 września 2011

Nowy system transakcyjny Steam Trading wyszedł z fazy beta testów i oficjalnie wystartował na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Usługa pozwala wymieniać się przedmiotami zdobytymi w wybranych grach lub upominkowymi egzemplarzami poszczególnych tytułów.

Spiral Knights, Rift i FrontierVille w walce o nagrody Game Developers Choice Online Awards

wiadomość24 sierpnia 2011

Organizatorzy konferencji GDC Online opublikowali w sieci listę tytułów nominowanych do nagród Game Developers Choice Online Awards przyznawanych najlepszym grom sieciowym. Wśród tegorocznych faworytów są Rift, Spiral Knights oraz FrontierVille.

Darmowa gra sieciowa Spiral Knights z milionem zarejestrowanych kont

wiadomość7 lipca 2011

Sieciowa gra akcji Spiral Knights to kolejna produkcja typu free-to-play, która osiągnęła sporą popularność. Firma SEGA ogłosiła, że do tej pory w ramach tytułu zarejestrowano milion kont.

Darmowa sieciówka Spiral Knights już dostępna

wiadomość5 kwietnia 2011

Kilka tygodni temu Sega zapowiedziała darmową sieciówkę zatytułowaną Spiral Knights. Czas oczekiwania na jej premierę był wyjątkowo krótki i pełna wersja dostępna jest już dla wszystkich zainteresowanych.