Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Spiral Knights (PC)
OkładkaSpiral Knights (PC)

Spiral Knights PC

Spiral Knights to rozpowszechniana na zasadzie "free to play" sieciowa zręcznościówka wyprodukowana przez studio Three Rings Design. Gracze wcielają się w kosmicznych rycerzy, którzy trafiają na zamieszkałą przez różnej maści kosmitów planetę Cradle.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spiral Knights Premiera PC

4kwietnia2011

producent: Three Rings Design wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spiral Knights to nastawiona na eksplorację zręcznościówka, która korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami. Gra powstała w studiu Three Rings. Zespół ten ma spore doświadczenie w tworzeniu tytułów tego typu. Wcześniej wypuścił m.in. Puzzle Pirates oraz Bang! Howdy.

Gracze wcielają się w galaktycznych rycerzy, którzy pewnego dnia budzą się na obcej planecie znanej jako Cradle. Szybko odkrywają, że ktoś ukradł większość ich ekwipunku, a co gorsza, należący do nich statek został poważnie uszkodzony. Zabawa polega na eksplorowaniu (najlepiej z przyjaciółmi) wirtualnego świata pełnego niebezpieczeństw. Cradle zamieszkuje masa agresywnych kosmitów i starcia z nimi są na porządku dziennym. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i gra pozwala na bezpośrednie kontrolowanie każdego ruchu postaci. Wynik starć zależy więc głównie od naszej zręczności i siły posiadanego oręża. Na szczęście autorzy zadbali o bogaty wybór broni (zarówno białej jak i palnej), choć odnalezienie najcenniejszych wymaga sporo wysiłku.

Schronienie znajdziemy w Haven, czyli dawnej placówce górniczej, która przerobiona została na bazę operacyjną dla rycerzy. To tu dokonujemy zakupów, przeprowadzamy badania oraz modyfikujemy uzbrojenie. W Haven mieści się również szyb prowadzący do gigantycznego podziemnego systemu jaskiń. Miejsce to nazwane zostało Clockworks i wypełnione jest dziwnymi maszynami, groźnymi potworami oraz wspaniałymi skarbami. Innymi słowy, jest tam wszystko, o czym żądni przygód rycerze mogliby zamarzyć. W późniejszych fragmentach rozgrywki przyrządy w naszej bazie wykryją tajemniczy sygnał dochodzący z jądra planety i naszym zadaniem będzie zbadanie kto go wysłał.

Clockworks imponuje swoimi rozmiarami, więc autorzy zaoferowali system błyskawicznej podróży pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami. Służy nam do tego umieszczona w bazie maszyna, która z dostarczonych przez nas minerałów tworzy bramy teleportacyjne. Sporą atrakcją jest też system zakładania gildii oraz wciąż zmieniający się świat, w którym układ poziomów zależeć będzie od pory dnia.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spiral Knights: Odpowiednia dla każdego wieku.

Spiral Knights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.3 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7