Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oficjalny start systemu transakcyjnego Steam Trading na platformie firmy Valve

Nowy system transakcyjny Steam Trading wyszedł z fazy beta testów i oficjalnie wystartował na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Usługa pozwala wymieniać się przedmiotami zdobytymi w wybranych grach lub upominkowymi egzemplarzami poszczególnych tytułów.

Firma Valve poinformowała o zakończeniu fazy beta testów usługi Steam Trading i ogłosiła oficjalny start pełnej wersji. Warto teraz samemu sprawdzić nowy system transakcyjny na platformie Steam.

W jego ramach możecie wymieniać się przedmiotami zdobytymi w wybranych grach lub egzemplarzami upominkowymi poszczególnych tytułów. Póki co, o tę pierwszą opcję wzbogacono trzy produkcje – Team Fortress 2, Portal 2 oraz Spiral Knights. Firma Valve rozmawia jednak z innymi deweloperami na temat wprowadzenia systemu do kolejnych pozycji.

Oficjalny start systemu transakcyjnego Steam Trading na platformie firmy Valve - ilustracja #1

Najciekawiej prezentuje się możliwość wymiany pełnymi wersjami gier, posiadanymi w formie prezentu (ang. gift). Zamiana nie pociąga za sobą konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Należy jednak pamiętać, że upominkowa kopia gry nie może być wcześniej włączana ani przypisana do biblioteki tytułów. Transakcji dokonamy tylko na nieużywanych egzemplarzach.

Profil każdego użytkownika Steama został wzbogacony o inwentarz przedmiotów, w którym przejrzymy zawartość posiadaną przez daną osobę. Jeśli nie chcemy, aby inni gracze mogli przeglądać nasze zbiory, wystarczy wyłączyć stosowną opcję w ustawieniach. Wszelkie wątpliwości na temat działania usługi możecie rozwiać korzystając ze strony z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Członkowie społeczności Steam od dawna czekają na możliwość odsprzedawania zakupionych przez siebie cyfrowych wersji gier. Wprawdzie Steam Trading nie do końca na to pozwala, ale stanowi mały krok w kierunku sprostania wymaganiom użytkowników. Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem usługi, stanie się ona jeszcze bardziej przyjazna i rozbudowana.