Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 10:12

autor: DogGhost

Forza Motorsport 4 - ogromne zainteresowanie trybem Autovista

Twórcy gry Forza Motorsport 4 poinformowali, że wprowadzony w niej innowacyjny tryb Autovista wzbudził ogromne zainteresowanie wśród producentów samochodów.

Dan Greenawalt, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za grę Forza Motorsport 4, udzielił wywiadu brytyjskiemu serwisowi Guardian, w którym wypowiedział się między innymi na temat relacji z producentami samochodów. Okazało się, że nowatorski tryb Autovista, w którym będziemy mogli dokładnie przyjrzeć się wybranym pojazdom, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem z ich strony.

Forza Motorsport 4 - ogromne zainteresowanie trybem Autovista - ilustracja #1

Przypomnijmy, że dzięki funkcji Autovista gracz stanie przed szansą zajrzenia pod maskę oddanych z najdrobniejszymi szczegółami samochodów. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby np. odpalić silnik i sprawdzić jak prezentują się zegary na desce rozdzielczej, czy przyjrzeć się zawieszeniu. Dodatkowe doznania ma zapewnić możliwość wykorzystania kontrolera Kinect.

Producenci, których pojazdy zobaczymy w trybie Autovista, dopiero niedawno zdali sobie sprawę z ogromnego potencjału tego rozwiązania i firma Microsoft zaczęła odbierać telefony od osób zajmujących najwyższe stanowiska. Twórcy gry informowali ich wtedy, że jest już za późno, bo wszelkie formalności załatwili z zatrudnionymi przez nich pracownikami zajmującymi się kwestiami licencyjnymi.

Forza Motorsport 4 - ogromne zainteresowanie trybem Autovista - ilustracja #2

„Po pierwsze, wszystkie dane otrzymane od producentów wyrzuciliśmy do kosza”, stwierdził Greenawalt. Deweloper podjął taką decyzję, gdyż pochodziły one od agentów marketingowych koncernów samochodowych i w związku z tym, często zawierały podkoloryzowane parametry. „Producent mówi, że pojazd rozpędza się do 60 w 4.3 sekundy, magazyn Car and Driver twierdzi, że w 4.6, a TopGear 4.5, więc nie możesz im zaufać.” Jak widzicie, studio Microsoft Games podeszło do tych kwestii naprawdę na poważnie i postanowiło samo przetestować osiągi.

Zdarzało się, że firma samochodowa nie była zadowolona z efektu końcowego i chciała, żeby dokonano zmian. W takiej sytuacji odprawiano ją z kwitkiem mówiąc: „jeśli poprawicie go w rzeczywistości, to my to zrobimy w grze”. Szykuje się więc nie lada gratka dla miłośników realistycznie odwzorowanych pojazdów.

Forza Motorsport 4 ukaże się ekskluzywnie na konsolę Xbox 360. Światową premierę ustalono na 11 października, z kolei w Europie gra ukaże się 14 października.