Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 09:25

autor: Hed

Rage – znamy wymagania sprzętowe nowej gry twórców Doom i Quake

W końcu poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Rage, czyli nowego dzieła autorów takich serii jak Doom, Quake czy Wolfenstein. Wygląda na to, że tym razem ekipa z id Software potraktuje posiadaczy komputerów dość łagodnie, gdyż wymagania są wysokie, ale znośne.

Firma Bethesda ujawniła wymagania sprzętowe pecetowej wersji nowej gry studia id Software, czyli Rage. Na tę informację czekało wielu posiadaczy komputerów, którzy ostrzą zęby na nadchodzące dzieło twórców serii Wolfenstein, Doom oraz Quake. Osoby wymieniające sprzęt w miarę regularnie nie powinny mieć problemów z uruchomieniem strzelanki.

Rage to pierwsza gra id Software tworzona z myślą o konsolach i pecetach. Zapewne dzięki temu wymagania sprzętowe nie są tak duże, jak można było się spodziewać. Warto będzie uzbroić się w solidny komputer, bo strzelanka pokaże w akcji nowe rozwiązania technologiczne. Rzućcie tylko okiem na poniższy fragment rozgrywki, który opublikowano pod koniec ubiegłego miesiąca.

Do odpalenia tytułu wystarczy podobno dwurdzeniowy procesor, 2 GB pamięci operacyjnej i karta grafiki sprzed kilku lat (GeForce 8800 lub Radeon HD 4200). Do pełni szczęścia będziemy potrzebowali jednostki centralnej uzbrojonej w czterordzeniowy procesor, 4 GB pamięci operacyjnej oraz znacznie mocniejszej, ale wciąż nie najdroższej karty: GeForce 9800 GTX lub ATI Radeon HD 5550.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core 2 Duo lub odpowiednik AMD
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 8800 lub Radeon HD 4200
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows XP (SP3), Vista lub 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core 2 Quad lub odpowiednik AMD
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 9800 GTX lub Radeon HD 5550
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows XP SP3, Vista lub 7
Rage – znamy wymagania sprzętowe nowej gry twórców Doom i Quake - ilustracja #2

Rage skorzysta z platformy Steamworks, która zagwarantuje osiągnięcia, komunikację głosową i wsparcie dla listy przyjaciół. Gra tworzona przez wiele długich lat trafi do sklepów na początku przyszłego miesiąca. Polskim dystrybutorem produkcji jest firma Cenega Poland. Posiadacze pecetów zapłacą za nią 129,99 złotych, a konsol 229 zł.

 1. Blog Bethesdy
 2. Pierwsza godzina z grą Rage - gamescom 2011
 3. Rage - już graliśmy!