Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 09:00

autor: Sarge

Premiera gry Resistance 3 w Polsce

W Polsce zadebiutowała pierwszoosobowa strzelanina Resistance 3, dedykowana posiadaczom PlayStation 3. Gra jest dostępna w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej.

Do polskich sklepów trafiła dzisiaj gra Resistance 3 – kolejna odsłona znanego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, opowiadającego o konflikcie ludzi z rasą Chimer. Wczoraj produkcja ukazała się w Stanach Zjednoczonych.

Za stworzenie Resistance 3 odpowiedzialne jest studio Insomniac Games, mające na swoim koncie poprzednie części, a także serię Ratchet & Clank. Tytuł w naszym kraju został wydany przez firmę Sony Computer Entertainment Polska, która postarała się o dostarczenie pełnej polskiej wersji językowej (rodzimy dubbing).

Produkt jest dostępny w trzech różnych wydaniach. Sugerowana cena samej gry wynosi 239,90 złotych, ale kolekcjonerzy mogą zdecydować się na zakup Edycji Specjalnej (279,90 złotych) lub Edycji „Przetrwanie” (499,90 złotych), zawierającej najwięcej dodatków. Należy pamiętać, że powyższe kwoty są ustalone przez polskiego dystrybutora i w większości sklepów stoją na odpowiednio niższym poziomie.

Fani wieloosobowych potyczek powinni zdecydować się na zakup zafoliowanej produkcji m.in. z tego względu, że do wstąpienia w sieciowe rozgrywki wymagany jest specjalny kod dołączany do nowych egzemplarzy. Posiadacze używanej gry z wykorzystaną sieciową przepustką mogą ją nabyć oddzielnie za pośrednictwem PlayStation Store. Cena stosownego klucza nie jest jeszcze znana – wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się dzisiaj po południu, gdy zaktualizowana zostanie oferta wirtualnego sklepiku firmy Sony.

Premiera gry Resistance 3 w Polsce - ilustracja #1

W Resistance 3 wcielamy się w Josepha Capellego – męża Susan Farley, przyrodniej siostry Nathana Hale’a, czyli głównego bohatera poprzednich części. Łączymy siły ze znanym fanom cyklu doktorem Malikovem, który znalazł sposób na rozprawienie się z armią Chimer. Zanim wypełnimy swoje zadanie, zwiedzimy wiele miast Stanów Zjednoczonych, takich jak Nowy Jork czy Saint Louis.

W grze znajdujemy liczne nawiązania do poprzednich odsłon, a rozgrywka korzysta ze sprawdzonych w serii patentów. Do walki z Chimerami używamy zatem wielu rodzajów broni o dwóch typach strzałów - poszczególne pukawki rozwijamy, zwiększając m.in. siłę ognia. Główną kampanię możemy przejść także w kooperacji ze znajomym, ale dla wielu osób główną atrakcją produkcji studia Insomniac Games jest tryb multiplayer dla maksymalnie szesnastu graczy. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 3 i jest wzbogacony o obsługę kontrolera PlayStation Move oraz stereoskopowego 3D.