Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2011, 08:49

autor: Hed

Sony - Resistance 3 rozpocznie program przepustek online na PlayStation 3

Resistance 3 będzie pierwszą grą objętą programem przepustek online na PlayStation 3, który szykuje firma Sony. W ten sposób wydawca chce podnieść jakość usług sieciowych w swoich topowych tytułach. Prawdziwym celem tej polityki wydaje się jednak walka z rynkiem gier używanych.

Firma Sony potwierdziła plany odnośnie stosowania przepustek otwierających dostęp do funkcji online w grach na PlayStation 3 i PSP. Pierwszą produkcją, która skorzysta z tego coraz popularniejszego wśród wydawców rozwiązania będzie Resistance 3. Przed przystąpieniem do zabawy wieloosobowej gracze będą musieli podać jednorazowy kod dostarczany w pudełku.

Produkty objęte programem przepustek będą dostarczane z jednorazowym kodem, który pozwoli graczom uzyskać pełen dostęp do funkcji online. W ten sposób Sony chce poprawić jakość sieciowych usług w swoich najważniejszych grach.

Tak naprawdę rozwiązanie jest doskonałą formą walki z rynkiem gier używanych. Kupując dany tytuł z drugiej ręki będziemy musieli nabyć dodatkowo przepustkę online, żeby przykładowo pograć w sieci. Firma Sony nie podała jeszcze cen tego typu kodów.

Sony - Resistance 3 rozpocznie program przepustek online na PlayStation 3 - ilustracja #1

Sieciowe przepustki pojawiały się na łamach PlayStation Store nie raz – niedawno w przypadku takich gier jak Mortal Kombat czy Patapon 3. Teraz wiemy, że Sony będzie korzystać z tej formy walki z używanymi tytułami w przypadku większości swoich produktów.

Resistance 3 przetrze szlaki dla przepustek na PlayStation 3 we wrześniu. W grze powrócimy do uniwersum opanowanego przez Chimery, ale wcielimy się w nową postać. Ważnym elementem produkcji studia Insomniac Games będzie standardowo multiplayer i to właśnie z jego powodu przepustka online może mieć spore znaczenie dla wielu graczy.