Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2011, 09:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Startuje otwarta beta Civilization World - nowej gry strategicznej na Facebooka

Gra Civilization World weszła w fazę otwartej bety. Jest to kolejna odsłona popularnej serii strategicznej Sida Meiera, która tym razem została przygotowana z myślą o serwisie społecznościowym Facebook.

Studio Firaxis Games ogłosiło wejście w fazę otwartej bety gry strategicznej Civilization World, przygotowywanej z myślą o serwisie społecznościowym Facebook.

Tworzona od dłuższego czasu produkcja została tym samym udostępniona w grywalnej formie. Jeśli chcielibyście sprawdzić nowe wcielenie popularnej serii Sida Meiera, musicie jedynie posiadać swoje konto na Facebooku. Tytuł będzie funkcjonować w modelu darmowym z mikropłatnościami, a testy bety mają na celu usunięcie niedociągnięć przed publikacją pełnej wersji.

Startuje otwarta beta Civilization World - nowej gry strategicznej na Facebooka - ilustracja #1

Nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie udostępniony zostanie końcowy produkt. W maju poinformowano, że w grę powinniśmy zagrać w te wakacje, ale równie dobrze mogło tu chodzić o omawianą betę. Pozostaje mieć nadzieję, że ten etap produkcji nie będzie trwał zbyt długo i w najbliższych miesiącach doczekamy się dzieła Firaxis Games w ostatecznej formie.

Civilization World zachowuje wszystkie najważniejsze cechy doskonale znane fanom cyklu. Rozgrywka polegać będzie zatem na zarządzaniu państwami, dbaniu o rozwój miast czy prowadzeniu wojen z innymi nacjami. Elementem wyróżniającym grę spośród innych odsłon Civilization będą zaawansowane aspekty społecznościowe.