Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2011, 10:22

autor: Rezo

W sieciową Cywilizację zagramy już tego lata

Studio Firaxis Games w końcu zajęło stanowisko w sprawie premiery swojego najnowszego dzieła zatytułowanego Civilization World. Jak wyjawia sam Sid Meier w wywiadzie z redaktorami CNN, w grę powinniśmy zagrać już w te wakacje.

Studio Firaxis Games w końcu zajęło stanowisko w sprawie premiery swojego najnowszego dzieła zatytułowanego Civilization World. Jak wyjawia sam Sid Meier w wywiadzie z redaktorami CNN, w grę powinniśmy zagrać już w te wakacje.

Civilization World będzie przełomowym tytułem w serii, gdyż tym razem rozgrywka nastawiona będzie na aspekty społecznościowe i wspólną zabawę setek osób – a wszystko to przy pomocy mechanizmów Facebooka.

W sieciową Cywilizację zagramy już tego lata - ilustracja #1

Sam rdzeń gry, czyli nauka, ekonomia, wojsko oraz kultura pozostaną bez zmian. Z kolei sam fakt wykorzystania portalu społecznościowego stawia przed producentem nowe, ogromne możliwości. Budowanie cywilizacji nabierze realnych kształtów, gdy nad jednym społeczeństwem będzie pracowało wspólnie kilkuset graczy.

W nowej grze oprócz oczywistego aspektu rozgrywki w trybie mulitplayer, bardzo duży nacisk będzie położony na kooperację pomiędzy graczami. Wspólne budowanie państwa, planowanie i wdrażanie pomysłów w życie wywinduje serię Civilization na zupełnie nowy poziom. Istotne jest także to, że podobnie jak w wielu innych grach obecnych na Facebooku nie będzie konieczności ciągłego przesiadywania przed komputerem, by gra się dalej toczyła. Możemy się zatem spodziewać rozbudowanego systemu komunikacji pomiędzy graczami i quasi sztucznej inteligencji naszych wirtualnych podopiecznych, którzy sami będą sobą zarządzać podczas naszej nieobecności.

O nowym projekcie studia Firaxis, które to jest głównym producentem CIV World informowaliśmy już wcześniej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy zatem do zapoznania się z dotychczasowymi informacjami o Facebookowej wersji Civilization, gdyż sama historia jej powstawania jest interesująca i przechodziła różne wzloty oraz upadki. Przypominamy również o możliwości zapisania się na testy zamkniętej wersji alfa gry. Można to zrobić rejestrując się na tej stronie.

Największym wyzwaniem dla twórców gry było stworzenie takiej mechaniki, w której szczególnie istotny byłby aspekt współpracy między wieloma użytkownikami jednocześnie. Jednakże nie oznacza to, że praca w grupie będzie wymogiem. Jeżeli sami będziemy chcieli w spokoju rozwijać swoje państwo to bardzo proszę, ale prawdziwy sukces w grze będą mogli osiągnąć jedynie ci, którzy będą budowali cywilizację wspólnie z innymi ludźmi. Ważne jest bowiem to, iż w przeciwieństwie do wielu innych gier dostępnych za pośrednictwem Facebooka (np. FarmVille) CIV World będzie miało zarówno swój początek, jak i koniec. Na zakończenie każdy gracz zostanie nagrodzony, w zależności od swoich osiągnięć i wkładu w rozwój cywilizacji.

Projekt jest bardzo ambitny i możemy spodziewać się po nim bardzo dużo. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Twórca gry ma nadzieję, że finalna wersja produktu ruszy w najbliższych miesiącach. Pozostaje nam tylko trzymać mocno kciuki i czekać na dalsze informacje.