Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2011, 09:10

autor: Kono

Zmiana nazwy społecznościowej Cywilizacji i zapowiedź startu testów wersji alfa

Sid Meier, współzałożyciel i główny deweloper studia Firaxis, poinformował wczoraj wszystkich fanów oczekujących facebookowego wcielenia Cywilizacji o zmianie tytułu samej gry oraz wyjawił nieco szczegółów dotyczących nadchodzącej wersji alfa.

Sid Meier, współzałożyciel i główny deweloper studia Firaxis, poinformował wczoraj wszystkich fanów oczekujących facebookowego wcielenia Cywilizacji o zmianie tytułu samej gry oraz wyjawił nieco szczegółów dotyczących nadchodzącej wersji alfa.

Pierwszą ważną informacją jest ta dotycząca zmiany tytułu. Gra wcześniej znana pod nazwą Civilization Network, została przemianowana na Civilization World. Według słów samego Meiera, ten tytuł lepiej pasuje do natury rozgrywki. Gracze będą łączyć się w drużyny by stworzyć narody, a następnie konkurować z innymi państwami dowodzonymi przez przeciwną ekipę o dominację nad światem.

Zmiana nazwy społecznościowej Cywilizacji i zapowiedź startu testów wersji alfa - ilustracja #1

Jeśli chodzi o zamkniętą wersję alfa gry to ma ona wystartować już 12 stycznia. Zapisać do niej może się każdy poprzez rejestrację na tej stronie. Warto przy tej okazji wspomnieć, że aby dołączyć do testów należy zgłosić się jako drużyna, która musi posiadać własną nazwę oraz kapitana. Ekipy, których rozmiar może się wahać o 5 do 50 osób dostaną potwierdzenie udziału w testach już 10 stycznia. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że fakt bycia w jednej drużynie nie musi wcale oznaczać wiecznego sojuszu. Meier poinformował, iż mechanika rozgrywki dopuszcza sytuacje, gdy członkowie wspólnej drużyny stają przeciwko sobie. Za samo uczestnictwo w alfie każdy gracz dostanie specjalne trofeum.

Udostępniono również informacje dotyczące mechaniki najnowszej iteracji cyklu Civilization. Każda potyczka będzie mieć ściśle określony początek oraz koniec, kiedy to zostanie wyłoniona zwycięska cywilizacja oraz najlepszy gracz. W czasie zabawy będziemy przechodzić z jednej epoki historycznej do drugiej, a każdy z zawodników będzie miał możliwość odniesienia zwycięstwa w jednej z nich. Głównym założeniem stojącym za takim rozwiązanie jest to, aby osoby biorące udział w zabawie miały zarówno krótko jak i długoterminowe cele podczas gry. Dodatkowo, za każdą wygraną otrzymamy specjalne trofea, które będzie można eksponować w swojej sali tronowej.