Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2011, 08:20

autor: Kono

Torchlight na PC, Mac i Xboksa 360 sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy

Gra Torchlight sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Na ten sukces złożyły się wszystkie dostępne wersje gry (PC, Mac oraz Xbox 360).

Torchlight – gra action RPG autorstwa zespołu Runic Games – osiągnęła liczbę miliona sprzedanych kopii. Na ten sukces złożyła się łączna sprzedaż wersji tytułu na PC, Mac oraz Xboksa 360.

Przypomnijmy, że gra czerpiąca pełnymi garściami z takich tytułów jak chociażby seria Diablo, zadebiutowała w październiku 2009 roku tylko na pecetach. To właśnie na nich święciła swoje pierwsze triumfy, znajdując ponad 600 tysięcy nabywców w niecały rok po premierze. Wersja gry na konsolę Xbox 360, która zadebiutowała 9 marca bieżącego roku również może poszczycić się dobrą sprzedażą.

Torchlight na PC, Mac i Xboksa 360 sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy - ilustracja #1

Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że Torchlight jest tytułem niezależnym, pozbawionym wsparcia wielkich wydawców. Dodatkowo, gra nie posiada trybu multiplayer, który jest standardem w tytułach „diablo-podobnych”. Dlatego też wynik miliona sprzedanych egzemplarzy powinien robić wrażenie.

Cieszymy się, że możemy dzielić sukces Torchlighta z fanami i wprost nie możemy się doczekać wydania Torchlight II. W końcu nie co dzień sprzedaje się milion sztuk swojej gry. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni.” – powiedział Travis Baldree, szef studia Runic Games.

Zespół deweloperski ma nadzieję, że Torchlight II zadebiutuje jeszcze w tym roku. Niemniej jednak, Runic Games nie chce podać dokładnej daty dopóki prace nad tytułem nie będą bliskie końca. Gra ma zaoferować nowe rodzaje lokacji, tryb wieloosobowy dla 50 osób oraz rozgrywkę po sieci lokalnej. Aktualnie twórcy nie ujawnili planów przeniesienia „dwójki” na konsole, jednak możemy przypuszczać, że prędzej czy później Torchlight II pojawi się na Xbox Live Arcade.