Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 sierpnia 2011, 11:13

autor: DogGhost

Ruszyła otwarta beta systemu transakcyjnego na platformie Steam

Od wczoraj każdy z użytkowników platformy Steam może wziąć udział w otwartej becie nowego systemu transakcyjnego. Pozwala on na wymianę przedmiotów z gry Team Fortress 2 oraz upominków.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych aktualizacji platformy Steam była możliwość wymiany i odsprzedawania używanych gier. Valve udostępniło właśnie otwartą betę usługi która, choć nie do końca spełnia oczekiwania, z pewnością stanowi krok w dobrym kierunku.

Najnowsza aktualizacja pozwala na handel wśród znajomych przedmiotami zdobytymi w Team Fortress 2 oraz egzemplarzami upominkowymi gier, które nie zostały jeszcze przypisane do żadnego konta. Valve zapowiedziało, że w najbliższym czasie w ramach usługi pojawią się także przedmioty z drugiej odsłony serii Portal. Istnieje szansa, że w przyszłości dołączą do nich inne tytuły. Z pewnością wielu użytkowników z chęcią skorzystałoby z takiej możliwości w przypadku produkcji z gatunku MMO.

Ruszyła otwarta beta systemu transakcyjnego na platformie Steam - ilustracja #1

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymienić np. rzadkie nakrycie głowy za zbędny egzemplarz gry. Trzeba przyznać, że handel tzw. giftami, pozwoli na bezpieczną wymianę gier między użytkownikami i w pewnym stopniu ograniczy konieczność wystawiania ich na Allegro, co powodowało wątpliwości natury prawnej.

Ruszyła otwarta beta systemu transakcyjnego na platformie Steam - ilustracja #2

Jeżeli chcecie wypróbować nowy system transakcyjny, to w kliencie Steama wejdźcie w zakładkę „ustawienia”, a następnie zmieńcie opcję w części „udział w testach beta” na: „Steam Trade Update”. Po pobraniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu programu, wystarczy w okienku z listą znajomych kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać pozycję „zaproś do wymiany”. W nowo otwartym oknie będziecie mieli możliwość selekcji przedmiotów i upominków, których chcecie się pozbyć. Dodatkowo na stronie społecznościowej Steama pojawiła się opcja przeglądania ekwipunku zawierającego przedmioty z gry Team Fortress 2.