Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Gods Eater Burst (PSP)
OkładkaGods Eater Burst (PSP)

Gods Eater Burst PSP

Dynamiczna gra akcji z elementami RPG wzorowana na serii Monster Hunter. Akcja Gods Eater Burst rozpoczyna się w momencie, gry większość świata została obrócona w perzynę przez zmutowane bestie zwane Aragami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gods Eater Burst Premiera PSP

28października2010

pudełko PL

25marca2011

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: D3 Publisher wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gods Eater Burst to wzorowana na serii Monster Hunter dynamiczna gra akcji doprawiona elementami przygodowymi i RPG, w której jako członek drużyny wojowników polujemy na gigantyczne bestie. Produkcja ukazała się na platformie PSP

Fabuła

Gdy zaczyna się akcja gry, większość świata została zredukowana do zakurzonych ruin przez zmutowane bestie zwane Aragami. Gotowi im się przeciwstawić są jedynie nieliczni wojownicy. Potwory są tak potężne, że zwykłym ludziom jawią się prawie jako bogowie, dlatego polujących na nich śmiałków określa się mianem tytułowych God Eaters, czyli Pożeraczy Bóstw. Toczenie walki z tak potężnym przeciwnikiem możliwe jest dzięki wykorzystaniu tajemniczych broni znanych jako Jinki. Gra ma rozbudowaną fabułę, której sekrety poznajemy na przestrzeni ponad 100 misji.

Mechanika

Zabawę zaczynamy od kreacji naszego bohatera. Twórcy zadbali o olbrzymią swobodę w tej dziedzinie, mamy więc wpływ na takie elementy jak fryzura, kształt twarzy, kolor skóry, ubranie oraz głos. Stworzony przez nas wojownik dołącza następnie do trzech podobnych mu kompanów i razem wyruszają polować na Aragami, których ponad 35 gatunków zamieszkuje świat gry. W naszych towarzyszy mogą się wcielić zarówno inni gracze, jak i sztuczna inteligencja. Całość rozgrywki ma wybitnie zręcznościowy charakter – zwycięstwo w potyczkach z gigantycznymi potworami zależy głównie od refleksu gracza. Wraz z postępami w grze znajdujemy specjalne przedmioty, które modyfikują nasze uzbrojenie i amunicję, wzmacniają osłony, czy zwiększają siłę i wytrzymałość. Każda wykorzystywana podczas polowania broń ma cztery formy: ostrza, pistoletu, tarczy oraz drapieżnika, między którymi możemy błyskawicznie przeskakiwać. Ten ostatni tryb zmienia naszą broń w olbrzymią bestię, zdolną pożerać pokonane potwory.

Kwestie techniczne

Wydane na PSP Gods Eater Burst jest nową wersją oryginalnego japońskiego Gods Eater. W porównaniu z pierwszą edycją ulepszono grafikę i usunięto niedociągnięcia techniczne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gods Eater Burst cena w dniu premiery: 149,99 PLN

Wymagania wiekowe Gods Eater Burst: 12+