Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPC
Okładka Monster Hunter: Rise (Switch)

Monster Hunter: Rise

Monster Hunter: Rise jest kolejną częścią popularnego cyklu gier action RPG, w których wcielamy się w łowcę potworów. Tytuł został opracowany przez japońską firmę Capcom od lat odpowiedzialną za rozwój cyklu.

RPG | TPP | fantasy | kooperacja | crafting | RPG akcji | Find Your Next Game

Okładka Monster Hunter: Rise (Switch)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

26mar2021

Switch

2022

PC

Monster Hunter: Rise to kolejna odsłona znanej serii gier action RPG, w której zajmujemy się polowaniem na potężne bestie. Tytuł oferuje tryb single player, a także opcję grania w czteroosobowej kooperacji. Za jego opracowanie i wydanie odpowiada japońska firma Capcom, od lat rozwijająca omawiany cykl.

Fabuła

Akcja Monster Hunter: Rise rozgrywa się w wiosce zwanej Kamura oraz na okalającym ją terenie. Wątek fabularny produkcji skupi się na dziwnych, destruktywnych wydarzeniach zwanych Furią, które zagrażają wspomnianej miejscowości.

Mechanika

W Monster Hunter: Rise akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Podstawy rozgrywki są podobne, jak w poprzedniej odsłonie serii – przemierzając otwarty i pozbawiony ekranów ładowania świat (znajdziemy w nim m.in. ruiny świątyni) polujemy na przeróżne napotkane bestie, wykorzystując do tego celu asortyment broni i dodatkowych przedmiotów. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy nowy ekwipunek (często tworzymy go ze zdobytych składników) i rozwijamy umiejętności bohatera.

Wprowadzenie Furii do rozgrywki dodaje nowy rodzaj starć, w którym przy użyciu machin łowieckich próbujemy odeprzeć kolejne fale wielkich wrogów. Za udane pojedynki gra nagradza nas specjalnymi ulepszeniami do broni.

Rise wprowadza kilka nowych pomysłów i mechanik do sprawdzonej formuły. Mamy do Kablobaki – robaczki, które pozwalają huśtać się jak na lianie i dostać się w pozornie niedostępne miejsca i umożliwiają korzystanie z zupełnie nowych taktyk w czasie polowania. Natrafimy też na niewidziane wcześniej monstra, takie jak zmiennokształtny Aknosom, wielki płaz Tetranadon czy potężny Magnamalo.

Gracze mogą także korzystać z pomocy nowego rodzaju stworzeń – Kumpsy służą za wierzchowce i umożliwiają wykonywanie specjalnych ataków.

Tryby gry

W Monster Hunter: Rise możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Produkcja oferuje kampanię fabularną oraz czteroosobowy tryb kooperacyjny.

Kwestie techniczne

Monster Hunter: Rise posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Gra nie wyznacza w tym względzie nowych standardów ani dla serii, ani dla gatunku, ale nie można jej odmówić własnego charakteru. Biorąc pod uwagę, że jest dostępna na konsoli o ograniczonej mocy - Nintendo Switch – trzeba docenić to, jak dobrze się prezentuje. Na szczególną uwagę zasługują tutaj oryginalne projekty potworów, na które polujemy w czasie zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 6,6 GB

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Monster Hunter: Rise

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter: Rise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Monster Hunter: Rise - prawdziwa rewolucja dla mobilnych łowców
Recenzja gry Monster Hunter: Rise - prawdziwa rewolucja dla mobilnych łowców

Recenzja 23 marca 2021, 16:00

Wytwarzanie i ulepszanie wyposażenia są obok samych polowań podstawą rozgrywki w Monster Hunter: Rise. Od początku mamy dostęp do wszystkich czternastu rodzajów broni i zdecydowanie dobrym pomysłem jest nauczyć korzystać się z więcej niż jednej z nich. Niektóre potwory będą wymagały zupełnie innego podejścia i gra dba o to, abyśmy nieustannie adaptowali się do sytuacji. Walcząc z latającym monstrum lepiej wyposażyć się w łukodziałko czy łuk, które pozwolą na walkę dystansową, a atakując powolnego stwora przypominającego przerośniętą żabę najlepiej wziąć do ręki potężny młot i zasypać go atakami z powietrza.

Switch
PC