Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Monster Hunter: Rise (Switch)

Monster Hunter: Rise Switch

Monster Hunter: Rise jest kolejną częścią popularnego cyklu gier action RPG, w których wcielamy się w łowcę potworów. Tytuł został opracowany przez japońską firmę Capcom od lat odpowiedzialną za rozwój cyklu.

RPG | TPP | fantasy | kooperacja | crafting | RPG akcji

Nintendo Switch
Okładka Monster Hunter: Rise (Switch)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

26marca2021120dni

26marca2021

Nintendo eShop

Monster Hunter: Rise to kolejna odsłona znanej serii gier action RPG, w której zajmujemy się polowaniem na potężne bestie. Tytuł oferuje tryb single player, a także opcję grania w czteroosobowej kooperacji. Za jego opracowanie i wydanie odpowiada japońska firma Capcom, od lat rozwijająca omawiany cykl.

Fabuła

Akcja Monster Hunter: Rise rozgrywa się w wiosce zwanej Kamura oraz na okalającym ją terenie. Wątek fabularny produkcji skupi się na dziwnych, destruktywnych wydarzeniach zwanych Rampage, które zagrażają wspomnianej miejscowości.

Mechanika

W Monster Hunter: Rise akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Podstawy rozgrywki są podobne, jak w poprzednich odsłonach serii – przemierzając otwarty i pozbawiony ekranów ładowania świat (znajdziemy w nim m.in. ruiny świątyni) polujemy na przeróżne napotkane bestie, wykorzystując do tego celu asortyment broni i dodatkowych przedmiotów. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy nowy ekwipunek (często tworzymy go ze zdobytych składników) i rozwijamy umiejętności bohatera.

Rise wprowadza kilka nowych pomysłów i mechanik do sprawdzonej formuły. Mamy do dyspozycji linę z hakiem zwaną Wirebug, która pozwala dostać się w pozornie niedostępne miejsca i umożliwia korzystanie z zupełnie nowych taktyk w czasie polowania. Natrafimy też na niewidziane wcześniej monstra, takie jak zmiennokształtny Aknosom, wielki płaz Tetranadon czy potężny Magnamalo.

Gracze mogą także korzystać z pomocy nowego rodzaju stworzeń – tzw. Palamuty służą za wierzchowce i umożliwiają wykonywanie specjalnych ataków.

Tryby gry

W Monster Hunter: Rise możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Produkcja oferuje kampanię fabularną oraz czteroosobowy tryb kooperacyjny.

Kwestie techniczne

Monster Hunter: Rise posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Gra nie wyznacza w tym względzie nowych standardów ani dla serii, ani dla gatunku, ale nie można jej odmówić własnego charakteru. Na szczególną uwagę zasługują tutaj oryginalne projekty potworów, na które polujemy w czasie zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Monster Hunter: Rise

Wymagania wiekowe Monster Hunter: Rise

16+

Resident Evil battle royale - wycieki z Capcomu
Resident Evil battle royale - wycieki z Capcomu

wiadomość16 listopada 2020

W wyniku ataku hakerskiego wyciekło wiele wewnętrznych dokumentów firmy Capcom. Według nich na PC zmierzają konwersje m.in. Monster Hunter: Rise oraz Monster Hunter Stories 2. Ponadto wydawca miał otrzymać 10 mln dolarów za dodanie kilku gier z serii Resident Evil do usługi Google Stadia.

Nintendo Direct - Ori 2, nowy Monster Hunter i inne gry na Switcha
Nintendo Direct - Ori 2, nowy Monster Hunter i inne gry na Switcha

wiadomość17 września 2020

Dzisiaj Nintendo zaprezentowało produkcje, które w najbliższym czasie trafią do rąk posiadaczy konsol Nintendo Switch. Poznaliśmy nowe odsłony serii takich jak Monster Hunter oraz Disgaea, a także porty m.in. Hadesa oraz Ori and the Will of the Wisps (już dostępne).