Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360Wii
Okładka NASCAR 2011: The Game (PS3)
OkładkaNASCAR 2011: The Game (PS3)

NASCAR 2011: The Game

Kolejne wydanie symulatora popularnej szczególnie w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów. Jest to pierwsza od wielu lat gra z cyklu NASCAR, za którą nie jest odpowiedzialna firma Electronic Arts.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 2011: The Game Premiera

29mar2011

PS3 X360

24maj2011

Wii

Gry podobne do NASCAR 2011: The Game

Gran Turismo 6

Gran Turismo 5

Shift 2: Unleashed

NASCAR 2011: The Game to gra wyścigowa traktująca o jednej z najbardziej popularnych serii wyścigowych w Stanach Zjednoczonych. Cykl ten wyróżnia się szczególnie konstrukcją torów, po jakich jeżdżą wszyscy zawodnicy – trasy swoją strukturą przypominają bowiem owal, w związku z czym w teorii całość wielu osobom może się wydawać mało emocjonująca. Tym razem za stworzenie tego typu produkcji zabrało się studio Eutechnyx, które przejęło prawa do marki od firmy Electronic Arts.

Głównym trybem zabawy dla jednego gracza jest rozbudowana Kariera, w której naszym najważniejszym celem jest wygranie mistrzostw NASCAR Sprint Cup Series. Toczymy tutaj boje z 42 innymi legendami tej dyscypliny, w każdym wyścigu walcząc o punkty i pnąc się w górę końcowej klasyfikacji. Kluczem do sukcesu jest perfekcyjne opanowanie pit stopów i błyskawiczne reakcje na to, co dzieje się na torze. Gdy w trakcie samych zawodów nie jest łatwo o wyprzedzenie rywali, sporo można nadrobić odpowiednią strategią i zjazdem do boksów w odpowiednim momencie.

Autorzy postarali się o wierne odwzorowanie specyfiki NASCAR, gdzie należy korzystać z oporu powietrza za pojazdami rywali i wyczuwać każdą nierówność trasy. Najdrobniejszy błąd może zakończyć się wypadkiem, co dzięki zaimplementowanemu modelowi zniszczeń wygląda całkiem realistycznie. Dla początkujących graczy przygotowano z kolei szereg wspomagaczy, których aktywowanie znacznie ułatwia jazdę. Weterani mogą za to poświęcić sporo czasu na zmianach ustawień swojego auta, dopasowując je do własnych potrzeb.

Gra korzysta z zaawansowanego silnika graficznego pozwalającego wyświetlać naraz na ekranie nawet 43 walczące ze sobą pojazdy. Sama oprawa graficzna nie wyznacza wprawdzie nowych standardów na rynku, ale obecność tak dużej ilości ruchomych obiektów niewątpliwie robi wrażenie. W przerwie od emocjonujących zmagań z konsolowymi przeciwnikami pozostaje jeszcze możliwość zmierzenia się w sieci z 15 innymi graczami. Na uwagę zasługuje spora ilość opcji konfiguracyjnych takich jak zużycie opon, paliwa lub konieczność wizyt w boksach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NASCAR 2011: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
X360
Wii