Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiPS3X360
Okładka NASCAR 2011: The Game (Wii)

NASCAR 2011: The Game

Kolejne wydanie symulatora popularnej szczególnie w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów. Jest to pierwsza od wielu lat gra z cyklu NASCAR, za którą nie jest odpowiedzialna firma Electronic Arts.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | NASCAR

Okładka NASCAR 2011: The Game (Wii)

data premiery gry:

29mar2011

PS3 X360

24maj2011

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 2011: The Game to gra wyścigowa traktująca o jednej z najbardziej popularnych serii wyścigowych w Stanach Zjednoczonych. Cykl ten wyróżnia się szczególnie konstrukcją torów, po jakich jeżdżą wszyscy zawodnicy – trasy swoją strukturą przypominają bowiem owal, w związku z czym w teorii całość wielu osobom może się wydawać mało emocjonująca. Tym razem za stworzenie tego typu produkcji zabrało się studio Eutechnyx, które przejęło prawa do marki od firmy Electronic Arts.

Głównym trybem zabawy dla jednego gracza jest rozbudowana Kariera, w której naszym najważniejszym celem jest wygranie mistrzostw NASCAR Sprint Cup Series. Toczymy tutaj boje z 42 innymi legendami tej dyscypliny, w każdym wyścigu walcząc o punkty i pnąc się w górę końcowej klasyfikacji. Kluczem do sukcesu jest perfekcyjne opanowanie pit stopów i błyskawiczne reakcje na to, co dzieje się na torze. Gdy w trakcie samych zawodów nie jest łatwo o wyprzedzenie rywali, sporo można nadrobić odpowiednią strategią i zjazdem do boksów w odpowiednim momencie.

Autorzy postarali się o wierne odwzorowanie specyfiki NASCAR, gdzie należy korzystać z oporu powietrza za pojazdami rywali i wyczuwać każdą nierówność trasy. Najdrobniejszy błąd może zakończyć się wypadkiem, co dzięki zaimplementowanemu modelowi zniszczeń wygląda całkiem realistycznie. Dla początkujących graczy przygotowano z kolei szereg wspomagaczy, których aktywowanie znacznie ułatwia jazdę. Weterani mogą za to poświęcić sporo czasu na zmianach ustawień swojego auta, dopasowując je do własnych potrzeb.

Gra korzysta z zaawansowanego silnika graficznego pozwalającego wyświetlać naraz na ekranie nawet 43 walczące ze sobą pojazdy. Sama oprawa graficzna nie wyznacza wprawdzie nowych standardów na rynku, ale obecność tak dużej ilości ruchomych obiektów niewątpliwie robi wrażenie. W przerwie od emocjonujących zmagań z konsolowymi przeciwnikami pozostaje jeszcze możliwość zmierzenia się w sieci z 15 innymi graczami. Na uwagę zasługuje spora ilość opcji konfiguracyjnych takich jak zużycie opon, paliwa lub konieczność wizyt w boksach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Gry podobne do NASCAR 2011: The Game

Klasyfikacja PEGI NASCAR 2011: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Battlefield, Blizzard, Left 4 Dead 2) 22/02/11

wiadomość22 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie mutacji do Left 4 Dead 2, zwiastunie strategii Fray, sekretnych projektach EA DICE, a także płatnych dodatkach od graczy w ofercie Battle.net. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11
Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11

wiadomość12 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce 1.2.0 do StarCraft II, pięciu milionach sprzedanych egzemplarzy Just Dance 2, promocji na gry i dodatki Activision w ramach Xbox Live, a także dacie premiery nowych odsłon Pokemon w Europie. Zapraszamy do lektury.

NASCAR 2011: The Game potwierdzone
NASCAR 2011: The Game potwierdzone

wiadomość30 września 2010

Niedawno informowaliśmy Was o całkiem wiarygodnych doniesieniach, jakoby firma Activision miała wydać nową grę z serii NASCAR, datowaną na przyszły rok. Spekulacje te właśnie znalazły swoje potwierdzenie, wobec czego miłośnicy tego cyklu wyścigowego po rocznej przerwie będą mieli znowu szansę zasiąść za kółkiem szybkich samochodów.

NASCAR 2011 od Activision?
NASCAR 2011 od Activision?

wiadomość23 września 2010

Na oficjalnym forum Eutechnyx, dewelopera specjalizującego się w grach samochodowych, pojawiły się informacje sugerujące, że studio może być odpowiedzialne za nową grę o wyścigach NASCAR.

PS3
X360
Wii