Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2011, 12:48

autor: Jiker

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce 1.2.0 do StarCraft II, pięciu milionach sprzedanych egzemplarzy Just Dance 2, promocji na gry i dodatki Activision w ramach Xbox Live, a także dacie premiery nowych odsłon Pokemon w Europie. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce 1.2.0 do StarCraft II, pięciu milionach sprzedanych egzemplarzy Just Dance 2, promocji na gry i dodatki Activision w ramach Xbox Live, a także dacie premiery nowych odsłon Pokemon w Europie. Zapraszamy do lektury.

StarCraft II

Firma Blizzard udostępniła oficjalnie łatkę 1.2.0 do pecetowej gry strategicznej StarCraft II. Nie tylko usuwa ona błędy oraz balansuje rozgrywkę, ale również wprowadza nową opcję w ustawieniach graficznych. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Just Dance 2

Just Dance 2 – gra taneczna, opracowana przez Ubisoft z myślą o użytkownikach Nintendo Wii – w ciągu trzech miesięcy obecności na rynku znalazła pięć milionów nabywców. Produkcja, pozwalająca bawić się przy akompaniamencie 40 muzycznych hitów, wskoczyła tym samym do pierwszej piętnastki najlepiej sprzedających się gier na stacjonarną platformę Nintendo. Część pierwsza może się pochwalić wynikiem o 200 tysięcy egzemplarzy lepszym.

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11 - ilustracja #1

Bungie

Studio Bungie złożyło w amerykański Urzędzie Patentowym wnioski o rejestrację czterech nowych znaków towarowych - Seven Seraphs, Osiris, New Monarchy oraz Dead Orbit. Zachodnie media sugerują, że któryś z nich może stanowić nawiązanie do tytułu nowej gry twórców serii Halo, którą przygotowują oni od pewnego czasu dla koncernu Activision.

Nintendo DSi

W Sieci pojawiły się plotki, wedle których Nintendo miałoby zrezygnować z dalszej produkcji konsoli Nintendo DSi. Wpływ na tę decyzję miała podobno obecność nowszego modelu platformy (DSi XL/LL), a także zbliżający się debiut Nintendo 3DS. Z informacji pozyskanych przez serwis Eurogamer wynika jednak, że w Wielkiej Brytanii w 2011 roku DSi będzie sprzedawany normalnie. Istnieje spora szansa, że podobna sytuacja będzie obowiązywać także w pozostałych krajach Europy.

Xbox Live

Do 17 stycznia użytkownicy Xboksa 360 mogą zakupić wybrane gry oraz dodatki DLC dedykowane pozycjom firmy Activision za połowę dotychczasowej ceny. Promocją objęte zostały m.in. piosenki do gier muzycznych (Guitar Hero, DJ Hero), zestawy map do starszych odsłon serii Call of Duty, a także tytuły z oferty Xbox Live Arcade.

NASCAR 2011

Premiera gry wyścigowej NASCAR 2011: The Game (X360, PS3) została przesunięta przez koncern Activision z lutego na przełom marca oraz kwietnia tego roku. Głównym powodem zmiany terminu debiutu jest chęć dopracowania niektórych elementów produkcji.

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11 - ilustracja #2

Pokémon Black / White

Koncern Nintendo poinformował, że najnowsza odsłona cyklu jRPG PokemonBlack / White – zostanie wydana w Europie 4 marca. Ciekawe, czy uda jej się powtórzyć wynik osiągnięty przez grę w Japonii. Mianowicie, mieszkańcy tego kraju od września 2010 roku zakupili już ponad pięć milionów egzemplarzy Black / White.

PSP 2

Anonimowy informator przekazał redakcji serwisu VG247.com nieoficjalną wiadomość, z której wynika, że do ujawnienia następcy konsoli PSP dojdzie 27 stycznia w Tokio na specjalnej konferencji koncernu Sony (zaproszono na nią przedstawicieli starannie wyselekcjonowanych mediów). Japoński koncern nie chciał skomentować tych informacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Yoostar 2

Bunch of Heroes

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam PC

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam X360

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam PS3

Star Prospector

Rift: Planes of Telara

DotA 2

DC Universe Online

Mythos

Warriors: Legends of Troy X360

Warriors: Legends of Troy PS3

Mindjack X360

Mindjack PS3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

LittleBigPlanet 2

Journey

Kingdom Hearts: Re:Coded

Przed seansem #9 - edycja reżyserska video magazyn

FRACT - audio-wizualne arcydzieło Gramy!

Spare Parts

Majesty 2: Monster Kingdom

DC Universe Online

Battlefield Heroes - Dead Space Heroes

LEGO Universe - The Battle of Crux Prime

Ghost Trick: Phantom Detective

gry