Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon White (NDS)
OkładkaPokemon White (NDS)

Pokemon White NDS

Pokemon White to kolejna odsłona cyklu, w którym gracz ma okazję wyszkolić, a następnie wystawić do walki setki przeróżnych stworków. Pokemony toczą ze sobą walki w RPG-owym stylu. Wygrywając potyczki, poszerzamy naszą kolekcję o kolejnych milusińskich.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon White Premiera NDS

18września2010

pudełko PL

4marca2011

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nintendo wypuściło kolejną część serii Pokemon na konsolę DS. Tym razem są to Pokemon Black oraz Pokemon White – oba tytuły to właściwie ta sama produkcja, różniąca się jedynie rodzajami dostępnych stworków.

Rozgrywka po raz kolejny oparta jest na podobnych schematach znanych z poprzedniczek – zdobyte przez nas Pokemony toczą walki z innymi w iście RPG-owym stylu. Wygrywając taką potyczkę, poszerzamy naszą kolekcję o kolejnych milusińskich. Jest co zbierać, bo w sumie znaleźć można ich ok. 600 gatunków.

To już piąta generacja tej serii, a pierwsza wykorzystująca grafikę 3D do opisania świata gry. Po kilku odświeżonych wersjach przyszła pora na zupełnie nową edycję, która nawet dla fanów serii jest czymś wcześniej niespotykanym. Lokacje obserwujemy z góry, a kamerę można obracać w 360 stopniach, dzięki czemu można zajrzeć w każdy zakamarek danej lokacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Pokemon White cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon White

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.