Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2011, 14:49

autor: Jiker

Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce do konsolowych wersji FIFA 12, 10 rocznicy powstania GTA III, zapisach do zamkniętej bety Jagged Alliance Online, a także nowej odsłonie NFL Blitz.

Grotesque Tactics: Evil Heroes

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Grotesque Tactics: Evil Heroes. Produkcję autorstwa Headup Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Cena to 4,74 euro, czyli ok. 21 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

FIFA 12

Firma EA Sports wypuściła aktualizację do konsolowych edycji gry FIFA 12, usuwającą możliwość przejmowania kontroli nad bramkarzem w meczach sieciowych (funkcja pozostanie aktywna w spotkaniach rozgrywanych przy jednej konsoli). Przyczyną jest coraz częstsze wykorzystanie tej możliwości celem uzyskiwania przewagi nad rywalem (kontrolę nad pozostałymi zawodnikami przejmowała wówczas sztuczna inteligencja). Zmiany domagali się sami gracze. Łatka naprawia również kilka innych, pomniejszych błędów, o których przeczytacie szerzej na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Grand Theft Auto III

Dziesięć lat temu do sprzedaży trafiła jedna z najważniejszych gier w historii elektronicznej rozrywki. Grand Theft Auto III podbiło serca graczy (ok. 15 mln sprzedanych egzemplarzy) oraz krytyków (średnia z ocen na poziomie od 93% do 97% w zależności od wersji). Gra potrafi bawić nawet dziś, co świadczy o jej ponadczasowej jakości. Z okazji rocznicy firma Rockstar Games przygotowała specjalny film okolicznościowy:

Music Unlimited

Serwis Music Unlimited firmy Sony Network Entertainment, dotąd przeznaczony tylko na smartfony z Androidem, jest już dostępny w wersji przystosowanej do obsługi na tabletach pracujących na tym samym systemie. Przypominamy, że przy jego pomocy możecie słuchać utworów muzycznych w technologii Cloud. Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy (180 dni w przypadku nowych użytkowników Sony Tablet) – później należy co miesiąc odnawiać abonament, kosztujący w zależności od wersji 4 euro lub 10 euro.

Jagged Alliance Online

Firmy gamigo i Cliffhanger Productions rozpoczęły przyjmowanie zgłoszeń do zamkniętych beta testów gry sieciowej Jagged Alliance Online. Przypomnijmy, że mamy tu do czynienia z nową odsłoną słynnej serii opowiadającej o działaniach oddziału najemników. W przeciwieństwie do oryginału, w edycję Online będzie jednak można zagrać z poziomu przeglądarki internetowej.

Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11 - ilustracja #1

NFL Blitz

Koncern Electronic Arts ogłosił, że w styczniu 2012 roku do oferty PlayStation Network i Xbox Live Arcade trafi nowa wersja NFL Blitz – klasycznej gry sportowej, podejmującej temat futbolu amerykańskiego (zapoczątkowuj w 1997 roku na automatach arcade przez firmę Midway). Tytuł będzie kosztować ok. 55 zł lub 1200 punktów Microsoftu. Zaoferuje wszystkie 32 zespoły ligi NFL, 31 stadionów oraz zręcznościowe zmagania ekip złożonych w tym konkretnym przypadku z siedmiu zawodników. Twórcy ze studia EA Tiburon obiecują wiele trybów zabawy, w tym opcje wieloosobowe.

Pokemon Grey

Bardzo możliwe, że firma Nintendo pracuje nad nową odsłoną serii Pokemon. Jak informuje serwis Nintendo Buzz, grupa Melbourne IT Digital Brand Services zarejestrowała domenę PokemonGrey.com. Jest to ta sama firma, która złożyła swego czasu wniosek o uruchomienie adresu pokemonblackwhite.com, wykorzystywanego obecnie przez amerykański oddział Nintendo. Japoński koncern nie skomentował tych doniesień. Szansa na wydanie Grey jest jednak spora – często bywało tak, że podwójne wydawnictwa Pokemon były po jakimś czasie „rozbudowywane” o trzecią, powiązaną z nimi odsłonę.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

MDK 2 HD

Kapi Hospital

Khan Wars

Tales from Space: Mutant Blobs Attack (PS Vita)

Saints Row: The Third

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter

Gran Turismo 5

Agricultural Simulator 2011 Add-On Biogas

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Revelations - Red Hands

Batman: Arkham City - GPU PhysX

Battlefield 3 - Multiplayer #2 (PL)

Ratchet & Clank: 4 za Jednego! Gramy!

X Rebirth - trailer #1

Winter Stars - trailer #1

RIFT - Comic-Con 2011

Ratchet & Clank: 4 za Jednego - Opening Cinematic

Raving Rabbids: Alive and Kicking - trailer #1

Age of Empires Online - Persowie

PayDay: The Heist - trailer #3

Dance Central 2 - trailer #1

Batman: Arkham City - seksowna Catwoman Gramy!

gry