Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MDK 2 HD (PC)

MDK 2 HD PC

Odświeżona graficznie wersja trzecioosobowej strzelanki studia BioWare. Kurt Hectic powraca i znowu musi obronić świat przed paskudnymi obcymi.

Akcji | TPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka MDK 2 HD (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2011

28sierpnia2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MDK 2 HD to odświeżony graficznie remake dynamicznej gry akcji będącej kontynuacją przeboju z 1997 roku. Pierwotną wersję MDK 2 stworzyło studio BioWare, które zastąpiło w roli producenta autorów części pierwszej, czyli zespół Shiny. Natomiast za stworzenie wersji HD odpowiada firma Overhaul Games.

Fabuła koncentruje się na zmaganiach ludzkości z rasą obcych najeźdźców znaną jako Streamriders, która pragnie zagarnąć Ziemię dla siebie. Historia opowiedziana jest z dużym przymrużeniem oka i oferuje masę humorystycznych momentów. Dużą zaletą scenariusza są komiczne dialogi pomiędzy ciągle dogryzającymi sobie trzema głównymi bohaterami.

W MDK 2 HD akcję obserwujemy zza pleców postaci. W przeciwieństwie do pierwszej części, w której sterowaliśmy jedynie Kurtem Hecticiem, tym razem gra oferuje możliwość pokierowania również dwoma innymi bohaterami. Pierwszym z nich jest doktor Hawkins. Nie posiada on żadnych umiejętności ofensywnych i jego poziomy mają postać gry przygodowej, w której do osiągnięcia sukcesu konieczne jest zmierzenie się z pomysłowymi problemami logicznymi. Te rozwiązujemy za pomocą wynalazków stworzonych poprzez połączenie kilku różnych przedmiotów. Drugą postacią jest pies Max. Posiada on sześć kończyn, a w czterech może dzierżyć broń. Jego poziomy koncentrują się głownie na czystej rozwałce. Ostatnim bohaterem jest znany z pierwowzoru Kurt Hectic, wyposażony w hełm z lunetą snajperską oraz plecak ze spadochronem pozwalającym mu szybować w powietrzu na krótkie dystanse. Mapy Kurta koncentrują się na zdejmowaniu celów z daleka oraz wykorzystywaniu jego olbrzymiej mobilności do przeprowadzania błyskawicznych ataków z zaskoczenia.

MDK 2 HD zawiera wszystkie elementy pierwowzoru. Zmianie nie uległy poziomy, fabuła ani mechanika zabawy. Potężny lifting spotkał natomiast oprawę graficzną. Wszystkie modele postaci i wrogów stworzono od podstaw, dzięki czemu są one teraz pełne detali. Nowe są również pokrywające świat tekstury, a stronę wizualną dodatkowo uatrakcyjniają napisane od zera systemy oświetlenia i efektów cząsteczkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MDK 2 HD

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MDK 2 HD

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 512 MB RAM (1.5 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7