Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Kapi Hospital (WWW)
OkładkaKapi Hospital (WWW)

Kapi Hospital WWW

Kapi Hospital to darmowa gra przeglądarkowa niemieckiej firmy Upjers, w której gracze wcielają się w rolę dyrektora placówki medycznej.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | medyczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kapi Hospital Premiera WWW

1stycznia2010

producent: Upjers wydawca: Upjers Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Niemieckie studio Upjers specjalizuje się w produkcji tryskających humorem gier przeglądarkowych, rozpowszechnianych na zasadzie „free to play”. Nie inaczej jest w przypadku Kapi Hospital. Deweloperzy z Bamberga wyraźnie inspirowali się przy tym klasyczną strategią - Theme Hospital autorstwa ekipy Bullfrog Productions.

Akcja gry Kapi Hospital rozgrywa się w fikcyjnym mieście Katarowice, którego mieszkańcy uskarżają się na różne zwariowane dolegliwości (np. trądzik nozdrzy i palący rzygodruch). Gracze rozpoczynają swoją karierę w służbie zdrowia od kupna skrawka ziemi i wybudowania w tym miejscu małego, obskurnego gabinetu zabiegowego.

Rozgrywka w Kapi Hospital łączy elementy strategii ekonomicznej i zręcznościówki. Opieka nad pacjentami najczęściej sprowadza się do prostych minigierek. Aspekt ekonomiczny to z kolei m.in. rozbudowa i doposażanie placówki, zakup medykamentów oraz licytacje chorych (tak, w tej grze można kupić pacjentów na giełdzie).

Tytuł odznacza się miłą dla oka oprawą graficzną wykonaną w technologii flash. Przyjęta konwencja stylistyczna nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z grą pełną specyficznego poczucia humoru i nie można jej traktować w kategoriach podręcznika medycznego.

Twórcy Kapi Hospital zdecydowali się na zastosowanie systemu mikropłatności. Oznacza to, że w grę można grać za darmo, jednak część opcji i udogodnień wymaga uiszczenia niewielkiej opłaty lub zakupu konta typu premium.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Kapi Hospital: Odpowiednia dla każdego wieku.